واکنش چند جوان ایرانی با سبک‌های زندگی مختلف به اقدامات خصمانه اخیر آمریکا علیه ایران


!After Tramp’s withdrawal from Iran’s nuclear deal, a group of Iranian youths addressed the West elite to speak with them. Message from Tehran is the message of Iranian youth to the whole world


چند روز پیش رییس جمهوری ترامپ به روشنی توافق هسته ای با ایران رو شکست و از برجام خارج شد. همه ما می دونیم وفای به عهد در بین همه ملت ها یک فضیلته .

ما به رغم اینکه همواره متهم بودیم اما هیچ وقت تعهداتمونو نقض نکردیم. روزهایی که ما خیلی بچه بودیم کشور ما با حمله صدام حسین مواجه شد.

بسیاری از دولتهای عربی و غربی به صدام حسین پول، سلاح و سلاح های شیمایی دادند. در حالی که ما سلاحی نداشتیم از خودمون دفاع کنیم. در دویست سال گذشته کسی به خاطر نداره که ما به کشوری حمله کرده باشیم.

ما جنگ طلب نیستیم و قصد لشکرکشی به هیچ کشوری نداریم. ما قدرت مندیم. و قدرتمون رو برای دفاع از خودمون و تحقق صلح بکار می گیریم.

تهران امنه و تلاش میکنه خاورمیانه و جهان هم امن باشه. چند روز پیش الیور استون کارگردان مشهور آمریکایی مهمان ما بود.

اون در مقابل مهربونی و مهمون نوازی ما ایرانی ها غافلگیر شد. از شما دعوت می کنیم به ایران بیایید، خاطرات زیبایی در انتظار شماست.

واکنش عجیب توییتری محمد جواد ظریف به انتشار یک ویدئو  

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان در صفحه توئیتر خود نوشت:

اخیرا یک ویدئو را از یک مستندساز مستقل دریافت کردم که در مورد واکنش چند جوان ایرانی با سبک‌های زندگی مختلف به اقدامات خصمانه اخیر آمریکا علیه ایران است.

در بخشی از این ویدئو به نقل از چند جوان ایرانی آمده است:

ما همه می‌دانیم که تعهد به وعده‌ها در میان همه ملت‌ها امری ارزشمند است در حالی که ما هرگز تعهدات را نقض نکرده‌ایم، اما همواره به آن متهم شده‌ایم. کشور ما در طول ۲۰۰ سال گذشته به هیچ یک از کشور‌ها حمله نظامی نکرده است. ما هیچ قصدی برای جنگ‌افروزی نداریم، اما محکم می‌ایستیم و از توانایی‌های خود برای دفاع از کشورمان استفاده می‌کنیم. تهران امن است و تلاش می‌کند تا خاورمیانه و جهان را امن‌تر کند.

 اقدامات خصمانه اخیر آمریکا

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده nasleweb
بارگذاری بیشتر در تاریخ و تمدن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

گل پنالتی ایران به پرتقال – جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه + ویدئو

گل پنالتی زیبای ایران به پرتقال در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه شاید شما هم اوایل قبل از اینکه باز…