۱۰ نوع از بزرگترین کشتی تفریحی جهان که هر کسی آرزوی مسافرت با آن ها را دارد

چه کسی است که از گذراندن دوران تعطیلات خود در یک کشتی تفریحی بزرگ لذت نبرد؟ به خصوص اگر این کشتی تفریحی بسیار غول پیکر، مجلل و مدرن باشد. امکانات بسیار مدرن، سالن های‌ بازی و مسابقه، منظره های‌ بدیع و هزاران ویژگی دوست داشتنی دیگر باعث شده که سفر با کشتی تفریحی یکی از مفرح ترین انواع سفر های‌ تفریحی باشد. عده ای از این کشتی های‌ تفریحی چنان بزرگ هستند که در خود سالن اپرا، پارک سرگرمی و استخرهای بسیار بزرگ دارند. در حالی‌که بسیاری از مسافران در کابین های‌ لوکس این کشتی ها استراحت می کنند برخی دیگر ترجیح میدهند بیشتر روی عرشه حضور داشته و از هوای دریا و مناظر خیره کننده آن لذت ببرند. در ادامه این مطلب می خواهیم شما را با ۸ فروند از بزرگترین کشتی تفریحی جهان که اکنون در دریاها حضور دارند آشنا کنیم. در ادامه با مگ یاد همراه باشید .

۱- ام اس سی اسپلندیدا– ۳۳۳ متر

بزرگترین کشتی تفریحی جهان - MSC Splendida
shutterstock

کشتی تفریحی «ام اس سی اسپلندیدا» «MSC Splendida» در سال ۲۰۰۹ ساخته شده و در واقع یک کشتی در درون کشتی دیگری است. این کشتی تفریحی بزرگ و زیبا می‌تواند ۳٫۵۰۰ مسافر را در خود جای داده و مهمانان از مدرن ترین امکانات تفریحی برخوردار خواهند بود. کشتی تفریحی اسپلندیدا با طول تقریبی ۳۳۳ متر، وزنی معادل ۱۳۷٫۹۳۶ تن داشته و دارای یک چشمه آب گرم، یک استخر، یک مرکز سرو نوشیدنی و چندین رستوران بزرگ است.

۲- ملوان دریاها- ۳۱۱ متر

بزرگترین کشتی تفریحی جهان - Mariner of the Seas
shutterstock

کشتی تفریحی «ملوان دریاها» «Mariner of the Seas» در سال ۲۰۰۳ ساخته شده و حدود ۳۱۱ متر طول دارد. این کشتی بسیار مشهور بوده و از کشتی های‌ تفریحی مورد علاقه گردشگران خارجی به شمار می آید. ظرفیت آن بیش از ۴٫۵۰۰ مسافر بوده و ۱۴ عرشه دارد که باعث می شود وزن این کشتی تفریحی غول پیکر به ۱۳۸٫۲۸۹ تن برسد. در سال کنونی میلادی قرار است که این کشتی روزآمد شده و یک مرکز استارباکس و یک سالن مسابقه لیزری همراه با فضایی برای بانجی جامپینگ و ترامپولین و بسیار دیگر امکانات به آن اضافه گردد.

۳- ام اس سی دیواینا- ۳۳۳٫۵ متر

بزرگترین کشتی تفریحی جهان - MSC Divina
shutterstock

بزرگترین کشتی تفریحی جهان «ام اس سی دیواینا» «MSC Divina» مسافران خود را به یک سفر خاطره انگیز در دریای کارائیب میبرد. این کشتی تفریحی نیز توسط کمپانی کشتی سازی ام اس سی ساخته شده و بعد از اسپلندیدا و فانتاسیا، بهترین کشتی تفریحی ساخت این کمپانی مشهور است. وزن این کشتی بیش از ۱۴۰٫۰۰۰ تن بوده و دارای ۱۴ عرشه و نزدیک به ۳۳۳٫۵ متر طول است که می‌تواند بیش از ۳٫۵۰۰ مسافر را در خود جای دهد.

۴- شادی دریاها-۳۴۸ متر

بزرگترین کشتی تفریحی جهان - Ovation of the Seas
shutterstock

کشتی تفریحی «شادی دریاها» «Ovation of the Seas» دارای امکانات حيرت انگيز ای است که در بسیاری از نمونه های‌ دیگر دیده نمی شود. از امکانات لازم برای تجربیات ماجراجویانه تا استخرهای بسیار بزرگ، کلاس های‌ رقص و محل سرو نوشیدنی در درون استخر، این کشتی دارای امکانات حيرت آور ای است و انتخاب های‌ بسیاری در زمینه سرو غذا خواهید داشت. این کشتی در سال ۲۰۱۶ ساخته شده و با بیش از ۳۴۸ متر طول می تواند با سرعت ۴۰ کیلومتر بر ساعت بیش از ۴۰۰۰ مسافر را به درون دریا ببرد.

۵- آزادی دریاها- ۳۳۹ متر

بزرگترین کشتی تفریحی جهان - Freedom of the Seas
shutterstock

برای کسانی که میخواهند به مناطق زیبا دریای کارائیب سفر کنند بدون شک بهترین انتخاب بزرگترین کشتی تفریحی جهان «آزادی دریاها» «Freedom of the Seas» خواهد بود که هیچ چیز برای یک مسافرت خانوادگی مفرح کم ندارد. این کشتی تفریحی در سال ۲۰۰۶ ساخته شده و در سال ۲۰۱۵ نوسازی شد و بیش از ۴۵۰۰ مسافر را در خود جای می دهد.

۶- فراری نروژی- ۳۲۵٫۵ متر

بزرگترین کشتی تفریحی جهان - Norwegian Breakaway
shutterstock

این کشتی تفریحی که توسط یک کمپانی خطوط تفریحی دریایی نروژی به آب انداخته شده دارای رستوران های‌ متعدد، نماهای بسیار زیبا برای لذت بردن از اقیانوس و امکانات حيرت آور دیگر است. همچنین کشتی «فراری نروژی» «Norwegian Breakaway» دارای ۳ سالن سینما، پارک آبی و یک مجموعه ورزشی بزرگ است. این کشتی در سال ۲۰۱۳ ساخته شده و با توجه به طول بیش از ۳۲۵٫۵ متری و وزن ۱۴۶٫۶۶۰ تنی خود می‌تواند تا ۴٫۰۰۰ مسافر را در خود جای دهد.

۷- سمفونی دریاها- ۳۶۲ متر

بزرگترین کشتی تفریحی جهان - Symphony of the Seas
shutterstock

بزرگ ترین کشتی تفریحی جهان با گنجایش ۶۶۸۰ نفر دارای امکانات بسیار لوکس و مدرنی است. کشتی «سمفونی دریاها» «Symphony of the Seas» بیش از ۲۳۰٫۰۰۰ تن وزن داشته و با ۱۶ عرضه خود می هر بار ۵۴۰۰ مسافر را به دریا می برد.

۸- افسانه نروژی- ۳۲۹٫۵ متر

بزرگترین کشتی تفریحی جهان - Norwegian Epic
shutterstock

بزرگترین کشتی تفریحی جهان «افسانه نروژی» «Norwegian Epic» که توسط موسسه فورمرز به عنوان بهترین کشتی تفریحی جهان شناخته شده دارای دو سالن تئاتر، یک پارک آبی، چشمه آب گرم، مرکز خرید و یک کافه گاردن است. طول این کشتی نزدیک به ۳۲۹٫۵ متر بوده و دارای ۱۵ عرشه است. این کشتی گنجایش بیش از ۴۰۰۰ نفر را داشته و بیش از ۱۵۳٫۰۰۰ تن وزن دارد.

با برخی از بزرگترین کشتی های تفریحی جهان که بی نظیر است آشنا شوید

منبع : روزیاتو

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده nasleweb
بارگذاری بیشتر در دانش و فناوری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *