تعداد زیادی از مردم حسرت زندگی فرزندان چهره های معروف جهان را میخورند چون آنها از زمان تولد از شهرت و ثروت والدین مشهورشان برخوردار میشوند. اما حقیقت آن است که همه ی  این چهره های معروف جهان مایل نیستند ثروت عظیم خودرا برای فرزندشان به ارث بگذارند و تعداد زیادی از آنها اعلام کرده اند که دارایی خودرا وقف امور خیریه خواهند کرد. اما علت این تصمیم آنها چیست؟ در ادامه میخواهیم ببینیم فرزندان کدام یک از چهره های معروف جهان از ارثیه ي والدین خود بی نصیب می‌مانند و علت آن چیست. در ادامه با مگ یاد همراه باشید .

چهره های مشهوری که ثروت خود را برای فرزندان شان به ارث نمی گذارند

۱- بیل گیتس – Bill Gates

ثروت 12 چهره معروف جهان

بیل گیتس، بنیان گذار شرکت مایکروسافت و وارن بافت، تاجر و سرمایه گذار موفق و مشهور امریکایی با همکاری یک دیگر یک تعهدنامه ي بخشش «Giving Pledge» ایجاد کرده اند که عهدنامه اي میان میلیونرها و بیلیونرها است و انها با امضای این تعهدنامه اعلام می‌کنند که تصمیم دارند ثروت خودرا صرف امور خیریه کنند. بیل گیتس خود نیز به این تعهدنامه پیوسته است. بنیاد بیل و ملیندا گیتس «همسر بیل گیتس» بخش زیادی از ثروت این زوج به ارزش بیش از ۷۸ بیلیون دلار را اهدا کرده است و باقی مانده ي ثروت انها بعد از مرگ شان اهدا خواهد شد. بیل گیتس معتقد است که فرزندان باید خود کار کنند و اهمیت داشتن شغل را درک کنند.

۲- مایکل بلومبرگ – Michael Bloomberg

ثروت 12 چهره معروف جهان

مایکل بلومبرگ، بیلیونر امریکایی، مؤسس و مدیر سرویس مالی بین المللی و شهردار سابق نیویورک هم به تعهدنامه ي بخشش پیوست و تصمیم دارد ثروت خودرا وقف امور خیریه کند. بلومبرگ ۳۴ بیلیون دلار رابه نهادهای غیر تجاری اي در حوزه هاي‌ سلامت، آموزش، علم و دیگر زمینه ها اهدا کرد. او دلیل تصمیمش را خیلی ساده بیان کرد. درواقع بلومبرگ معتقد است بهترین چیزی که میتواند به فرزندانش ببخشد دنیای بهتری برای انها و فرزندان آنها است.

۳- تد ترنر – Ted Turner

ثروت 12 چهره معروف جهان

تد ترنر، مؤسس شبکه ي خبری سی آن آن درسال ۱۹۹۰ بنیاد ترنر را تأسیس کرد. این بنیاد به حل مشکلات بوم شناختی در سراسر دنیا کمک می‌کند. بعد ازآن او بنیاد سازمان ملل را تأسیس کرد ودر سال ۲۰۱۰ به تعهدنامه ي بخشش پیوست. ترنر حالا ۲ بیلیون دلار ثروت دارد و معتقد است که اینروزها نزدیک به خط فقر زندگی می‌کند چون بیشتر ثروتش رابه نهادهای مختلف بخشیده است. فرزندان ترنر در دیدگاه هاي‌ انسان دوستانه ي پدر خود سهم داشته و با بنیاد خانوادگی ترنر همکاری دارند.

۴- التون جان – Elton John

ثروت 12 چهره معروف جهان

التون جان خواننده ي مشهور بریتانیایی تصمیم گرفت که ثروت خودرا برای پسرانش باقی نگذارد. جان ۵۳ بیلیون یورو صرف امور خیریه خواهد کرد به امید آنکه فرزندان او احترام، سختکوشی و ارزش پول را بیاموزند. التون جان در اینباره می‌گوید: «نباید به بچه هایتان قاشق نقره بدهید. این زندگی آنها را نابود می‌کند.»

۵- مارک زاکربرگ – Mark Zuckerberg

ثروت 12 چهره معروف جهان

مارک زاکربرگ، بنیان گذار شبکه ي اجتماعی فیسبوک و همسرش هم به تعهدنامه ي بخشش پیوستند. بنیاد چان زاکربرگ اسپانسر طرح هایي در حوزه هاي‌ سلامت، توسعه ي آموزش و حل مشکلات اجتماعی خواهد شد. ۹۹ درصد از تمام ثروت آنها یعنی ۶۳/۵ بیلیون دلار در طول عمر زاکربرگ و همسرش صرف امور ذکر شده خواهد شد و بقیه ي آن برای فرزندان شان باقی خواهد ماند.

۶- جن سیمونز – Gene Simmons

ثروت 12 چهره معروف جهان

جن سیمونز، نوازنده ي گیتار بیس گروه موسیقی کیس هم تصمیم گرفت که دارایی خودرا صرف امور خیریه کند. تقریباً تمام ۳۰۰ میلیون دلار ثروت این نوازنده به سازمان هاي‌ غیر انتفاعی اهدا خواهد شد. جن می‌گوید این تصمیم او به فرزندانش کمک میکند که یاد بگیرند با اتکا بخود «به پرواز در بیایند» و راه خودرا پیدا کنند. با این حال، نیک و سوفی، فرزندان سیمونز یک مستمری سالانه برای هزینه ي اجاره ي خانه و نیازهای روزمره ي خود دریافت میکنند.

۷- اشتون کوچر و میلا کونیس – Ashton Kutcher and Mila Kunis

ثروت 12 چهره معروف جهان

اشتون کوچر و همسرش میلا کونیس، بازیگران معروف هالیوودی معتقدند که ارث و سرمایه ي عظیم امانی باعث بی انگیزه شدن فرزندان میشود و نبوغ انها برای کسب سرمایه ي شخصی را از بین می‌برد. بهمین دلیل دارایی این زوج مشهور بعد از مرگ شان وقف امور خیریه خواهد شد. با این حال کوچر بیان کرد در صورتی که فرزندان انها یک طرح تجاری واقعی داشته باشند، او حاضر است که سرمایه گذار طرح انها باشد.

۸- استینگ – Sting

ثروت 12 چهره معروف جهان

استینگ، خواننده ي مشهور و محبوب بریتانیایی با اتکا بخود به موفقیت دست پیدا کرد و تصمیم دارد در راهی که فرزندان او باید برای کسب موفقیت طی کنند دخالتی نداشته باشد. به علاوه، استینگ اعلام کرد که او هیچ ثروتی برای فرزندانش باقی نخواهد گذاشت چون قصد دارد تمام آنرا خرج کند. استینگ بیش از ۱۰۰ حقوق بگیر دارد و ادعا میکند که نسبت به انها احساس وظیفه می‌کند.

۹- جکی چان – Jackie Chan

ثروت 12 چهره معروف جهان

فرزندان جکی چان، بازیگر مشهور چینی هم از ثروت پدر خود بی نصیب خواهند بود. مدت زیادی است که چان با دختر خود که حاصل رابطه ي خارج از ازدواج او است ارتباطی ندارد اما این تصمیم او غافلگیری بزرگی برای جیسی، پسر قانونی او بود. چان ابتدا تصمیم داشت که تنها نیمی از دارایی خودرا صرف امور خیریه کند اما درسال ۲۰۱۲ تصمیم گرفت همه ی ي ثروتش را ببخشد. چان توضیح ساده اي درباره ي تصمیم خود داشت؛ اگر جیسی تصور میکند که لیاقت این ثروت را دارد، توانایی به دست آوردن آنرا خواهد داشت.

۱۰- پیر امیدیار – Pierre Omidyar

ثروت 12 چهره معروف جهان

پیر امیدیار، موسس سایت مزایده ي اینترنتی eBay که یک فرانسوی ایرانی تبار است، ۸/۱ بیلیون دلار ثروت دارد و معتقد است این ثروت بیش از نیاز خانواده ي او است. به علاوه، امیدیار اعتقاد دارد که پول نباید بلااستفاده باقی بماند و باید ازآن استفاده شود. او قصد دارد که از دارایی خود به نفع جامعه استفاده کند. امیدیار به تعهدنامه ي بخشش پیوست و تصمیم دارد که همه ی ي ثروت خودرا وقف امور خیریه کند.

۱۱- جورج لوکاس – George Lucas

ثروت 12 چهره معروف جهان

جورج لوکاس، کارگردان مشهور هالیوودی بعد از ساخت مجموعه فیلم هاي‌ جنگ ستارگان، دیگر هرگز با مشکل مالی اي در زندگی خود مواجه نشد اما او تصمیم ندارد ثروت خودرا برای ۴ فرزندش به ارث بگذارد. لوکاس به تعهدنامه ي بخشش پیوست و با فروش کل حق امتیاز مجموعه فیلم هاي‌ جنگ ستارگان ۴/۵ بیلیون دلار را برای توسعه ي آمورش اهدا کرد. این ایده آن چنان جذاب بود که لوکاس عهد کرد همه ی ي ثروتش رابه نفع جامعه اهدا کند.

۱۲- گوردون رامسی – Gordon Ramsay

ثروت 12 چهره معروف جهان

گوردون رامسی، آشپز مشهور اسکاتلندی و همسرش تانا هاچسون اعلام کرده اند که آنها فرزندان خودرا با این طرز فکر تربیت می‌کنند که پول مهمترین مسأله در زندگی نیست و نباید همه ی ي زندگی خودرا وقف کسب آن کرد. حتی گوردون می‌گوید در زمان سفر با هواپیما، فرزندان آنها از پرواز هاي‌ کلاس اکونومی استفاده میکنند، در حالی‌که گوردون و همسرش با پروازهای فرست کلاس سفر میکنند. گوردون و همسرش تصمیم گرفتند فرزندان خود رابه طور کامل از اثرات منفی ثروت فراوان حفظ کنند و به این ترتیب انها را از ارث محروم کرده اند.

چهره های مشهوری که ثروت خود را برای فرزندان شان به ارث نمی گذارند

منبع : brightside

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده nasleweb
بارگذاری بیشتر در چهره ها و بیوگرافی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

با ۱۰ عطر مورد علاقه بازیگران هالیوودی و افراد مشهور آشنا شوید

۱۰ عطر مورد علاقه بازیگران هالیوود احتمالا برای شما هم پیش آمده که با خود فکر کنید، عطر مو…