دیالوگ‌های عجیب و غریب ربات‌های فیسبوک

ربات شرکت فیسبوک دو ربات انسان‌نمای خود که از فناوری هوش مصنوعی بهره می‌بردند را به علت مکالمات عجیب غریبی که با یکدیگر داشتند و تنها خودشان متوجه آن می‌شدند، از کار انداخت.

“هان” ربات انسان نمایی هست که توسط شرکت “هانسون رباتیک” طراحی شده و توسعه یافته و چهره آن به دستورات فرستاده شده از طریق موبایل واکنش نشان میدهد در نمایشگاه بین‌المللی بهاری هنگ‌کنگ در سال ۲۰۱۵ رونمایی شد.

این دو ربات سخنگو برای تعامل بهتر با یکدیگر، زبان انگلیسی را تغییر دادند اما به گونه‌اي که افرادی که مسئولیت مراقبت از آن ها را بر عهده داشتند متوجه این زبان نمی‌شدند.

ربات های فیسبوک

این دیالوگ‌هاي عجیب و غریب از آنجایی پدید آمد که فیسبوک این ربات‌ها را به چالش کشید تا با یکدیگر در اساس تجارت و تلاش برای مبادله کالاهایی مثل کلاه‌ها، توپ‌ها و کتاب‌ها مذاکره کنند. اما این مذاکرات به سرعت تبدیل به مکالمه اي شد که فقط خود ربات‌ها آن را متوجه می‌شدند و درک آن برای انسان‌ها تقریبا غیرممکن بود.

با وجود این که مکالمات انها با همان زبان عجیب و غریب با موفقیت خاتمه یافت، اما سبب پدید آمدن زبان بیگانه‌اي شد که فیسبوک را به غیرفعال کردن آن ها وادار کرد.

منبع : رویترز

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده nasleweb
بارگذاری بیشتر در اینترنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *