۱۰ کار روزمره ای که رئیس جمهور آمریکا اجازه انجام آنها را ندارد

مقام ریاست جمهوری آمریکا با وظایف قانونی سنگینی همراه است اما بدیهی است که قدرت انجام کارهایی رابه صاحب مقام می بخشد که از توانایی مردم عادی خارج است. با این حال، این شغل با محدودیت هایي هم همراه است و رئیس جمهور اجازه انجام تعداد زیادی از کارهای عادی را ندارد. در این جا به ۱۰ کار روزمره اي می‌پردازیم که رئیس جمهور آمریکا طبق قانون در دوران کاری خود اجازه ي انجام ان ها را ندارد. در ادامه با مگ یاد همراه باشید .

۱- مکالمه تلفنی یا ویدئو چت عادی با دوستان

رئیس جمهور آمریکا

سرویس مخفی ایالات متحده آمریکا یک نهاد امنیتی است که یکی از وظایف ان حفظ امنیت رئیس جمهور آمریکا است. این سازمان برای برنامه ریزی، هماهنگی و تأمین امنیت تمامی فعالیت هاي‌ رئیس جمهور تلاش زیادی میکند. برای مثال، مکالمه ي تلفنی یا ویدئو چت رئیس جمهور امریکا با یک دوستانش تنها از طریق خطوط امن امکانپذیر است. بنابر این رئیس جمهور نمی‌تواند مثل مردم عادی به اسانی با تلفن همراه با دوستان خود تماس بگیرد و قبل از هرگونه مکالمه اي باید سرویس مخفی را مطلع کند.

۲- رفتن به سینما

رفتن به سینما هم امکان‌پذیر نیست و رئیس جمهور آمریکا فیلم ها را تنها در کاخ سفید می‌تواند ببیند.


در ادامه بخوانید : ملانیا ترامپ باید این قوانین ویژه را در کاخ سفید رعایت کند


۳- غذا خوردن در رستوران

رئیس جمهور آمریکا

رئیس جمهور امریکا می‌تواند در رستوران غذا بخورد اما سرویس مخفی باید جلوتر از زمان مورد نظر، با انجام تدابیر لازم امنیت رستوران را تأمین کند. به علاوه، طبق گزارش ها رئیس جمهور امریکا نمی‌تواند خارج از کاخ سفید غذایی بخورد مگر آنکه یک تیستر رسمی با امتحان کردن غذا از سلامت آن خاطرجمعی حاصل کند.

۴- رانندگی

رئیس جمهور آمریکا

رئیس جمهور امریکا اجازه رانندگی ندارد. خودرویی که رئیس جمهور را حمل می‌کند تحت حفاظت شدید قرار دارد و راننده ي ان آموزش هاي‌ زیادی برای آمادگی در موقعیت هاي‌ اضطراری دیده است. با این حال، در مکان هایي مثل کمپ دیوید «محل استراحت و خانه ي ییلاقی رئیس جمهور آمریکا» یا املاک شخصی، رئیس جمهور می‌تواند پیاده روی و دوچرخه سواری کند و یا هر کار ساده ي دیگری را انجام دهد.

رئیس جمهورهای سابق امریکا یکی از بزرگترین محدودیت هاي‌ دوران کاری خودرا نداشتن حق رانندگی بیان کرده اند، به ویژه آنکه حتی بعد از خروج از دفتر کار خود هم اجازه ي رانندگی ندارند. رونالد ریگان و جورج دبلیو. بوش زمانی که رئیس جمهور امریکا بودند، با رانندگی در مزرعه هاي‌ شخصی خود این لذت را تجربه می‌کردند. اینکار با اجازه سرویس مخفی انجام می شد و ان ها می توانستند در املاک تحت حفاظت رانندگی کنند.


در ادامه بخوانید : نکات جالب درباره ی سیاستمداران آمریکایی


۵- حضور در برنامه ها یا مسابقات ورزشی فرزندان

یکیدیگر از معایبی که رئیس جمهورهای قبلی امریکا بیان کرده اند تأثیراتی است که این شغل بر خانواده ي ان ها دارد. برای مثال، حضور رئیس جمهور در مسابقه ي ورزشی یا نمایش تئاتر فرزند یا نوه ي خود به چنان تدابیر امنیتی زیادی در خصوص بقیه ي حضار و شرکت کنندگان برنامه نیاز دارد که در عمل امکان‌پذیر است. بعضی از فرزندان رئیس جمهورهای امریکا به مدرسه اي در داخل کاخ سفید می‌روند «این مدرسه کلاس درس و زمین بازی دارد» چون اگر بخواهند به یک مدرسه ي عادی بروند همه ی ي تدابیر امنیتی باید رعایت شود.

۶- استفاده بدون بازرسی از تکنولوژی های شخصی

با پیشرفت تکنولوژی، سرویس مخفی هم باید از تمامی تهدیدهای امنیتی جدید آگاه باشد. درسال هاي‌ اخیر محدودیت هاي‌ بیشتری در خصوص تکنولوژی هاي‌ شخصی رئیس جمهورهای امریکا اعمال شده است، به ویژه گوشی بلک بری اوباما، رئیس جمهور سابق و حساب کاربری دونالد ترامپ در توییتر. به هردو رئیس جمهور توصیه شد که بعد از ترک دفتر کار خود، دیگر از ان ها استفاده نکنند یا حداقل کمتر استفاده کنند. طبق گزارش هاي‌ اخیر، رئیس جمهور نمی‌تواند در شبکه هاي‌ اجتماعی مردم را بلاک کند چون اینکار خلاف متمم اول قانون اساسی ایلات متحده ي امریکا محسوب می‌شود.

۷- استفاده از خطوط هواپیمایی تجاری

رئیس جمهور آمریکا

اگر روزی رئیس جمهور امریکا بخواهد با یکی از خطوط هواپیمایی تجاری امریکا سفر کند با مخالفت سرویس مخفی رو به رو خواهد شد و این یکی از دیگر از کارهای عادی اي است که رئیس جمهور به هیچ عنوان اجازه ي انجام ان را ندارد. البته رئیس جمهور تعداد زیادی از کارهای مردم عادی رابا محدودیت هاي‌ بسیار بیشتر میتواند انجام دهد. اما دور از ذهن است که رئیس جمهور امریکا بجای سفر با هواپیمای مخصوص خود یعنی ایر فورس وان، بخواهد خودرا درگیر دردسرهای خطوط هواپیمایی تجاری کند!

۸- باز کردن پنجره ها

رئیس جمهور آمریکا

رئیس جمهورهای امریکا حتی دریک روز زیبای بهاری هم نمی‌توانند پنجره ها را باز کنند. میشل اوباما، همسر رئیس جمهور سابق امریکا در گفتگو اي در اواخر دوران کاری همسرش بیان کرده بود: «دلم می‌خواهد کارهای ساده اي مثل باز کردن پنجره را انجام بدهم.» به دلایل امنیتی هیچ یک از پنجره هاي‌ کاخ سفید یا اتومبیل نباید باز شود. بجز یک استثنا که میشل اوباما، بانوی اول سابق امریکا به ان اشاره کرد: «یک روز مأمور ارشد من اجازه داد که در راه کمپ دیوید پنجره ي ماشین را باز کنم. حدوداً پنج دقیقه طول کشید. او به من گفت پنجره ها را باز کن و لذت ببر.»


در ادامه بخوانید : چهره های مشهوری که ثروت خود را برای فرزندان شان به ارث نمی گذارند


۹- تمیز کردن دفتر کار خود

رئیس جمهور آمریکا

رئیس جمهور امریکا از تمیز کردن دفتر کار خود یا دور انداختن هرگونه نامه اي منع می‌شود. این مسأله شامل ایمیل ها هم می‌شود. هر چیزی قبل از دور انداخته شدن، باید توسط کارکنان کاخ سفید بادقت طبقه بندی و تمیز شود.

۱۰- در واقع هیچ کاری!

رئیس جمهور آمریکا

اگر رئیس جمهور امریکا بخواهد کاری انجام دهد که مشکلات امنیتی زیادی دارد، مثل قدم زدن در بیرون کاخ سفید برای احوال پرسی با مردم یا رفتن به یک مکان خطرناک، حرف آخر را رئیس جمهور میزند و سرویس مخفی تمام تلاشش را میکند که خودرا با شرایط سازگار کند. بنابر این اگر رئیس جمهور تمایل شدیدی به کاری داشته باشد که می‌تواند تهدیدآمیز باشد، سرویس مخفی وادار است که به او اجازه ي انجام ان را بدهد. با این حال، یکی از قوانین فدرال سرویس مخفی را موظف میکند که از رئیس جمهور و خانواده ي او محافظت کند. این قانون رئیس جمهور را از نپذیرفتن محافظت سرویس مخفی منع میکند.

۱۰ کار روزمره ای که رئیس جمهور آمریکا اجازه انجام آنها را ندارد

منبع : rd

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده nasleweb
بارگذاری بیشتر در چهره ها و بیوگرافی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

با ۱۰ عطر مورد علاقه بازیگران هالیوودی و افراد مشهور آشنا شوید

۱۰ عطر مورد علاقه بازیگران هالیوود احتمالا برای شما هم پیش آمده که با خود فکر کنید، عطر مو…