رکورد تولید ۱۵۰ میلیون خودرو توسط فولکس‌ واگن

گروه خودروسازی فولکس‌واگن پس از ۸۰ سال، به رقم تولید ۱۵۰ میلیون دستگاه خودرو دست یافت.

درحالی‌که فولکس‌واگن سعی دارد با تمرکز بر خودروهای برقی، مشکلات ناشی از رسوایی آلایندگی را پشت سر بگذارد، این هفته جشن کوچکی برگزار کرد. فولکس‌واگن به رقم تولید کلی ۱۵۰ میلیون خودرو دست یافت و برای گرامیداشت این رویداد، یک دستگاه گلف GTE که کمپانی را به این رقم رسانده است، از کارخانه ولفسبورگ، با بدرقه خاص راهی بازار کرد.

فولکس‌ واگن رکورد

فولکس‌واگن پس از ۸۰ سال فعالیت موفق به تولید این تعداد خودرو شده است. این شرکت در سال ۱۹۳۷ تأسیس شد و هم‌اکنون در ۱۴ کشور مختلف، ۵۰ خط تولید دارد.

 خودروی GTE نشان‌دهنده تعهد فولکس‌واگن به تولید خودروهای برقی و بیانگر نقش بزرگ مدل گلف، در رسیدن به عدد ۱۵۰ میلیون است. تا سال ۲۰۱۳، فولکس‌واگن ۳۰ میلیون دستگاه خودرو از مدل گلف به فروش رسانده بود و سپس با عرضه نسل هفتم این مدل، این عدد به ۳۴ میلیون افزایش یافت.

همچنین از مدل‌های پولو ۱۷ میلیون دستگاه، جتا ۱۹.۵ میلیون دستگاه و پاسات ۲۰ میلیون دستگاه تولید شده است. مدل دیگری که نقش مهمی در رسیدن به این رقم دارد، فولکس‌واگن بیتل است. تا قبل از توقف تولید آن در سال ۲۰۰۳، بیش از ۲۱.۵ میلیون دستگاه از آن تولید شده بود.

فولکس‌ واگن برقی

کارخانه‌ی ولفسبورگ نیز مهم‌ترین نقش را در تولید خودروهای فولکس‌واگن دارد. از زمان تأسیس این کارخانه در ۷۲ سال پیش، ۴۴ میلیون خودرو در این کارخانه تولید شده است.

تا امروز، فولکس‌واگن بیش از ۶۰ مدل مختلف تولید کرده است و در سال جاری، حدود ۱۰ مدل جدید دیگر به کلکسیون فولکس‌واگن اضافه می‌شود. از سال ۲۰۲۰، عرضه خودروهای برقی .I.D این شرکت، با هدف تولید ۱ میلیون خودرو برقی تا سال ۲۰۲۵ آغاز خواهد شد.

زومیت

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده nasleweb
بارگذاری بیشتر در اخبار داغ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

ارز مسافرتی حذف شد

ارز مسافرتی حذف شد بانک ها از بیستم شهریورماه با اجرای بخشنامه اصلاح مقررات ارزی ناظر بر ا…