۸ مرگ و قتل عجیب تاریخی که هیچ توضیحی برای آنها وجود ندارد

چندی پیش سایت list25 گزارشی در مورد عجیب ترین مرگ هاي‌ تاریخ تهیه کرده است که در ادامه به ان خواهیم پرداخت . مرگ‌ها و قتل‌هاي‌ عجیب و مشکوک همیشه ذهن انسان را درگیر خود میکنند « مخصوصا آنکه جزو عجیب‌ ترین مرگ‌ هاي‌ تاریخ باشند»  و نمیتوان داستان انها رابه دست فراموشی سپرد. در طول تاریخ، مرگ‌ها و قتل‌هاي‌ بی‌شماری روی داده که دلیل اصلی مرگ یا حتی قاتل شناسایی نشدند و ماجرای این مرگ‌ها برای همیشه در هاله‌اي از ابهام باقیمانده است.

بعضی از داستان‌هاي‌ جنایی در تاریخ وجود دارند که نیروهای پلیس و محققان هرگز نتوانستند پرده از راز انها بگشایند و قاتل‌ها آزادانه به زندگی خود ادامه داده و هیچ‌گاه هویتشان شناسایی نشد.

از قتل برای مخفی شدن تا عجیب ترین مرگ ها که احتمال داده می شود مقتول، قاتل خودش بوده در ادامه ۸ مورد از عجیب‌ترین مرگ‌هاي‌ تاریخ را برایتان برشمرده‌ایم. تمامی این داستان‌ها در زمان خود بسیار مورد توجه مردم، رسانه‌ ها و نیروهای پلیس قرار داشتند اما با همه ی این اوصاف، هیچ‌گاه حقیقت مشخص نشد و ماه از پشت ابر بیرون نیامد. برای آشنایی با این موارد در ادامه با مگ یاد همراه باشید.

عجیب ترین مرگ های تاریخ

۱- چارلز براوو – Charles Bravo

عجیب ترین مرگ های تاریخ

درسال ۱۸۷۵ میلادی یک وکیل مدافع به نام چارلز براوو با زنی موسوم به فلورانس ریکاردو ازدواج کرد. آن ها هردو درگیر روابط نامشروع دیگری بودند و همسر قبلی فلورانس، الکساندر ریکاردو به طرز عجیبی مرده بود.
براوو از همان ابتدا روابط سخت و پرماجرایی داشت و بر اساس شایعات مرد بسیار شکاک، بددهن و بازرسی‌کننده‌اي بشمار می‌رفت. او همچنین از این که همسرش از او پولدارتر است بسیار ناراحت بودو بهمین خاطر همیشه خرج و درآمد همسرش را بازرسی میکرد.
چهار ماه بعد، چارلز بدلیل مسمومیت شدید جان خودرا از دست داد. سه نفر به قتل مشکوک بودند: فلورانس، خانم کاکس «پیشخدمت خانه» و پزشک گالی.
خانم کاکس سه فرزند داشت و یک‌بار چارلز وی را تهدید به اخراج کرده بود. در روز مرگ چارلز، پلیس متوجه رفتار عجیب این خانم شد. حتی خانم کاکس به دروغ به پلیس گفته بود که آقای براوو قصد خودکشی داشته است در حالیکه این‌طور نبوده.
پزشک گالی یکی از عاشقان پیشین فلورنس بوده و بعد از ازدواج فلورانس و براوو بسیار غمگین و ناراحت بوده است. با این که هر سه متهم آزاد شدند اما هر سه آن ها سرنوشت بدی پیدا کرده و با فاصله کمی از این حادثه جان خودرا از دست دادند. اما در نهایت مشخص نشد که آقای براوو به دست چه کسی به قتل رسیده است.

۲- تام تامسون – Tom Thomson

عجیب ترین مرگ های تاریخ

تام تامسون در اوایل قرن بیستم میلادی یکی از مشهور ترین نقاشان طبیعت بود. او همیشه عادت داشت در پارک آلگونکوئین به نقاشی از چشم‌اندازهای طبیعی بپردازد زیرا در آنجا مسحور زیبایی طبیعت میشد. اما همین پارک به قتل‌گاه وی نیز تبدیل شد.
در هشتم جولای سال ۱۹۱۷ میلادی قایق این هنرمند به صورت وارونه در دریاچه پیدا شد اما اثری از جنازه وجود نداشت. پس از ان داستان‌هاي‌ زیادی در مورد مرگ این هنرمند مطرح شد که برخی ان را قتل و بعضی دیگر بدشانسی می دانستند.
اما هرگز مشخص نشد که وی چگونه مرده و چه بلایی سر جنازه‌اش آمده است.

۳- داهیلای سیاه – Black Dahlia

عجیب ترین مرگ های تاریخ

درسال ۱۹۴۷ میلادی، الیزابت شورت با اسم مستعار «داهیلای سیاه» زن ۲۲ ساله جوانی بود که آرزوی هالیوود را در سر می‌پروراند. او بعنوان پیشخدمت دریک رستوران کار میکرد تا پس‌انداز کافی برای خود داشته باشد ودر نهایت به موفقیت بزرگی که در سر داشت برسد. اما هرگز به ان دست نیافت.

یک زن، پيکر برهنه داهیلای سیاه را در حالیکه از وسط دو نیم شده بودو اعضای بدنش نیز قطع شده بودند در نزدیکی لیمرت پارک در پانزدهم ژانویه ان سال پیدا کرد.
قاتل تمامی اعضای بدن را تمیز کرده کرده و بدون هیچ لکه خونی انها را در خیابان گذاشته بود. علیرغم جست‌وجوهای اف‌بی‌آی و LAPD هیچ رد و اثری از قاتل پیدا نشد ودر نهایت هم مشخص نشد که قاتل این زن جوان چه کسی بوده است.

۴- جولیا والاس – Julia Wallace

عجیب ترین مرگ های تاریخ

ماجرای مرگ جولیا والاس درسال ۱۹۳۱ میلادی تا چندین دهه به موضوع جذابی برای نویسنده‌هاي‌ داستان‌هاي‌ جنایی تبدیل شده بود. همسر جولیا در شرکت بیمه کار می کرد و کارگزار بیمه بود. در بیستم ژانویه همان سال، ویلیام والاس یک تماس تلفنی از طرف مردی به نام آر ام کوالترو داشت که به وی گفته بود ان روز بعدازظهر به بخش شرقی خیابان ۲۵ Menlove Gardens برود.
بعنوان یک کارگزار بیمه، چنین تماسی عجیب و دور از ذهن نبود. بهمین خاطر او به همان آدرس رفت. اما پس از رسیدن به مقصد متوجه شد که این آدرس شمال، جنوب و غرب دارد، اما شرق ندارد.
وی سریعا متوجه شد که فریب خورده و فورا به خانه خود بازگشت اما با پيکر مثله شده همسرش جولیا مواجه شد.
پلیس ابتدا والاس رابه اتهام قتل دستگیر و محکوم کرد اما بعد ها بی‌گناهی وی ثابت شده و آزاد شد. پس از او دو نفر دیگر مضنون به قتل بودند: ریچارد پری مردی که والاس وی را به خاطر گم کردن کتاب Prudential اخراج کرده بودو همچنین جوزف مارسدن، مردی که به جولیا والاس پول داده بود تا با او رابطه جنسی برقرار کند. علیرغم این شبهات، در نهایت هیچ کسی بعنوان قاتل دستگیر نشد و راز این قتل برای همیشه سربسته ماند.

۵- ادگار آلن پو Edgar Allan Poe

عجیب ترین مرگ های تاریخ

در سوم اکتبر سال ۱۸۴۹ میلادی، جوزف دبلیو واکر، آهنگساز معروف ان زمان، بدن نیمه‌جان ادگار آلن پو رابه حالت درازکش در جوی آبی در بالتیمور پیدا کرد. پو در ان زمان زنده بود از توهم و هذیان شدید رنج میبرد. او چهار روز در چنین وضعیت آشفته‌اي زنده ماند ودر نهایت به خاطر التهاب شدید مغز درگذشت.
نظریه‌هاي‌ متعددی در مورد مرگ او وجوددارد از قتل و آنفولانزا گرفته تا هاری و مسمومیت با الکل. اما در نهایت هیچ‌کدام از این نظریه‌ها بعنوان عامل مرگ پو تایید نشدند.

۶- آلبرت دکر – Albert Dekker

آلبرت دِکِر، هنرپیشه و سیاستمدار اهل کشور ایالات متحده کشور آمریکا بود. این هنرپیشه دارای یک ستاره در پیاده‌رو شهرت هالیوود است و بیشتر عمر خودرا در هالیوود سپری کرده بود.

آلبرت دِکِر در سن ۶۲ سالگی در حالی جان خودرا از دست داد که مشغول بازی در فیلم The Wild Bunch بودو هرگز موفق به دیدن ان نشد. در ان زمان، پيکر این هنرپیشه معروف در حالیکه یک کمربند چرمی دور گردنش پیچیده شده بود، چشم‌هایش با یک روسری بسته شده بود، توپی نیز درون دهانش قرار داشت و دست‌هایش با طناب به پشت بسته شده بود به صورت لخت در حمام خانه‌اش پیدا شد.
همچنین روی بازوهای او سرسوزن‌هاي‌ آلوده‌اي وجود داشت که عکس‌هایي رابه دست او سنجاق کرده بودند و با رژلب نیز روی تنش جملاتی نوشته شده بود. پزشکان پس از بررسی پيکر، علت مرگ را اختناق شهوانی اعلام کردند؛ محدودیت عمدی اکسیژن‌رسانی به مغز برای برانگیختگی جنسی را گویند. اما این مرگ بسیار عجیب‌تر از این ها بود. درِ حمام از سمت داخل با زنجیر قفل بودو امکان خروج فرد دوم از محل حادثه وجود نداشته است. آیا دکر همه ی این بلاها را خودش بر سر خودش آورده بود؟ آیا او در رابه روی خود قفل کرده بود؟ این‌ها سوالاتی هستند که هرگز پاسخی برای ان پیدا نشده است.

۷- الدورادو جین دو

عجیب ترین مرگ های تاریخ

پس از شناسایی و محکوم شدن قاتل الدورادو جین دو که به نام «مرسدس» هم شهرت داشت، اما همان‌ گونه راز قتل این زن در هاله‌اي از ابهام باقیمانده است. او یک رقصنده و روسپی بود که درآمدش را برای دو فرزندش ارسال میکرد. اما هویت واقعی وی را فقط عاشق او که قاتلش هم بود می‌شناخت: جیمز آیس مک‌آلفین.
مک‌آلفین این رقصنده را در متل محل اقامتش به ضرب گلوله به قتل رساند اما هرگز لب به سخن نگشود و معلوم نیست که آیا این خانم واقعا فرزندی داشته و پولهایش را برای او می‌فرستاده یا این یک داستان ساختگی است. و شاید او هرگز قاتلش نبوده.

۸- معمای مرد سامرتنی

عجیب‌ ترین مرگ‌ های تاریخ

درسال ۱۹۴۸ میلادی، جنازه یک مرد در ساحل سامرتن در آدلاید استرالیا پیدا شد که آب وی را به ساحل آورده بود. تا چندین دهه نیروهای پلیس و محققان وی را مرد سامرتون می‌نامیدند. متوفی کت‌وشلوار مرتب، اندام متناسب و صورت تراشیده و تمیز داشت. اما هیچ کارت یا نشانه‌اي که بتوان هویت جنازه را تشخیص داد به همراه نداشت.
پلیس پس از بررسی متوجه یک جیب مخفی در شلوار او شد که اقلام عجیبی در ان وجود داشته: یک تکه کاغذ پاره که در ان بخشی از رباعیات عمر خیام با عنوان «به پایان رسید» «به انگلیسی» نوشته شده بود. بعد ها یک تاجر به پلیس مراجعه کرد و ادعا میکرد کتابی به داخل اتومبیل او انداخته شده است. در صفحه آخر این کتاب، عبارت «به پایان رسید» پاره شده بود. در پشت کتاب ۵ خط نامه و یک عدد تلفن نوشته شده بود. پلیس عدد را ردیابی کرده ودر نهایت به پرستای رسید که ادعا میکرد فرد متوفی را نمی‌شناسد. بهمین خاطر پرونده مختومه اعلام شد و هرگز پرده از راز این مرگ مشکوک برداشته نشد.
این مرگ مشکوک با نام «پروندهٔ به پایان رسید» نیز شناخته می شود؛ نام پرونده از روی عبارت «به پایان رسید» بر روی تکه کاغذی از صفحه آخر رباعیات خیام که در جیب مخفی شلوار مقتول یافت شده بود، گرفته شده‌است. پرونده بعنوان یکی از مشکل‌ترین معماهای استرالیا مطرح شده‌است و موضوع تعداد زیادی از جستجوهای مشتاقانه راجع به هویت قربانی و اتفاقاتیکه منجر به مرگ او شد، بوده‌است.

عجیب‌ ترین مرگ‌ های تاریخ

منبع : list25 ترجمه از : روزیاتو

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده nasleweb
بارگذاری بیشتر در سرگرمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *