عجیب ترین شهرهای دنیا

The ۱۲ Most Unusual Towns in the World

 اگه شما هم مثه من دنبال یه مقصد گردشگری خیلی خاص و متفاوت هستی پیشنهاد میکنم این مقاله تصویری را با دقت مطالعه کنید تا با با تعدادی از عجیب ترین شهرهای دنیا آشنا شوید.
به گزارش مگ یاد از روزیاتو : سفر غذای روح انسان و پر از درس زندگیه!!
گاهی آنقدر درگیر روزمرگی می شویم که خودمان را هم حتی فراموش میکنیم، و این فراموشی دوری از روح و نیازهای احساسی هر فرد است.
من در این مقاله تصویری مسافرت و گردشگری را غذای روح و جان میدانم چرا که اگر انسانها در محیط یکنواختی زندگی کنند ممکن است به تنش‌های فکری دچار شوند که قطعا تنوع و مسافرت می‌تواند انسان را از این حالت خارج کند.

همه شهرها در سراسر دنیا ویژگی های منحصر به فرد خود را دارند اما بعضی از آن ها به قدری شگفت انگیز هستند که به سختی می توان باور کرد این شهرها واقعا وجود دارند. در ادامه نگاهی می اندازیم به ۱۲ شهر عجیب و غریب در دنیا .

با عجیب ترین شهرهای دنیا و جهان برای گردشگری و سفر آشنا شویم

شهری که مرگ در آن ممکن نیست

با عجیب ترین شهرهای دنیا و جهان برای گردشگری و سفر آشنا شویم

لانگییربین شهر کوچکی در یکی از جزایر نروژ و از شمالی ترین سکونتگاه های دنیا است. بر اساس قانون، مرگ ساکنان لانگییربین در آنجا ممکن نیست. در این شهر یک قبرستان وجود دارد اما ۷۰ سال است که از آن استفاده نشده است.

علت این مسأله آب و هوای بسیار سرد این منطقه است که از تجزیه ی اجساد جلوگیری می کند و باعث جذب حیوانات وحشی می شود. کسانی که مرگ آن ها نزدیک است را پیش از مرگ به سرزمین اصلی نروژ منتقل می کنند.

شهری در میانه ی دو کشور

عجیب ترین شهرهای دنیا

تعداد شهرهایی که میان دو کشور مشترک هستند بیشتر از آن چیزی است که تصور می کنید اما این مورد جزو عجیب ترین شهرهای دنیا محسوب می شود.

شهر «بزنین آم هوهاین» یک برون بوم (بخشی از یک کشور که از بقیه ی آن جدا بوده و در کشور دیگری قرار دارد) متعلق به کشور آلمان است که در داخل کشور سوییس قرار گرفته است. این شهر به لحاظ اقتصادی بخشی از سوییس است اما اداره ی آن به کشور آلمان مربوط می شود.

 • این تنها شهر آلمان است که ارز اصلی آن فرانک سوییس است.
 • دو نوع کدپستی در این شهر وجود دارد: آلمانی و سوییسی
 • شماره تلفن هایی که شهروندان آن استفاده می کنند هم سوییسی و هم آلمانی هستند.
 • تیم این شهر تنها تیم آلمانی است که در مسابقات کشور سوییس شرکت می کند.

شهر جهنمی

عجیب ترین شهرهای دنیا

یکی دیگر از عجیب ترین شهرهای دنیا ، شهر «هِل» (در زبان انگلیسی به معنای جهنم) در ایالت میشیگان امریکا واقع شده است. در مورد ریشه ی اسم شهر اطلاعاتی وجود ندارد، اما ساکنان آن از حفظ ظاهر جهنمی شهر خوشحال هستند.

گردشگرانی که به این شهر می آیند با هیجان زیادی در کنار تابلوهای «به جهنم خوش آمدید» این شهر از خود عکس می گیرند و فروشگاه های سوغاتی آن سند ضمانت خرید ۶ سانتیمتر مربع از زمین جهنم را به قیمت ۶/۶۶ دلار می فروشند.

 

شهر استرالیایی چینی

عجیب ترین شهرهای دنیا

چینی ها به ساخت ماهرانه ی نمونه های کپی برداری شده از هر چیزی در دنیا حتی شهرت دارند. این مسأله شامل ساخت کامل یک شهر هم می شود. آن ها تصمیم گرفتند برای آنکه بدون نیاز به ترک کشورشان بتوانند سفر را تجربه کنند، روستای «هالستات» در استرالیا را بازسازی کنند.

ابتدا کلیسای شهر و پس از آن خیابان ها عینا مانند نمونه ی اصلی ساخته شدند. جالب آنکه، قیمت ملک در روستای هالستات کشور چین بیشتر از نمونه ی اصلی آن در استرالیا است.

 

آخرین شهر رایگان

عجیب ترین شهرهای دنیا

شهر «اسلب» در ایالت کالیفورنیای امریکا واقع شده و عمده ی ساکنان آن دوره گردها، افراد بازنشسته و کسانی هستند که جایی برای رفتن ندارند.

مردم این شهر در تریلرها و کلبه های پیش ساخته، بدون آب و برق زندگی می کنند و خانه هایشان آدرس ندارد. این شهر فاقد امکانات عمومی است و هیچ مالیاتی برای آن وجود ندارد. اگرچه همه چیز نامناسب به نظر می رسد اما بسیاری از ساکنان شهر معنقدند اینجا بسیار راحت هستند. مردم شهر به آن «آخرین شهر رایگان امریکا» می گویند.

 

شهر غاری

عجیب ترین شهرهای دنیا

شهر «ماتماتا» در تانزانیای جنوبی، زمانی سکونتگاه زیرزمینی مردم بربر بوده است که هنوز برای سکونت مورد استفاده قرار می گیرد. در دهه ی ۱۹۷۰، در این منطقه خانه هایی روی سطح زمین ساخته شد اما بسیاری از مردم محلی ترجیح می دهند در خانه های سنتی شان زندگی کنند.

 

شهری در زیر یک سقف

عجیب ترین شهرهای دنیا

تمام شهر «ویتیر»  در یک آپارتمان ۱۴ طبقه در ایالت آلاسکای امریکا واقع شده که در گذشته جزء تأسیسات نظامی بوده است. در این شهر فروشگاه، اداره ی پلیس، بیمارستان و کلیسا هم وجود دارد.

هدف از ایجاد این شهر، صرفه جویی در گرما بوده است چرا که تقریبا در تمام سال آب و هوای این منطقه سرد و طوفانی است. جمعیت این شهر تنها ۲۲۰ نفر است..

 

آبی ترین شهر

عجیب ترین شهرهای دنیا

دیوارها، درها، و حتی پلکان های شهر بسیار زیبای «شفچاون» در کشور موروکو، همگی به رنگ آبی و در طیف های مختلف آن هستند.

یک نظریه در مورد این شهر بیان می کند رنگ آمیزی شهر به دست یهودیانی صورت گرفته که در گذشته در این شهر زندگی می کردند، چون یهودیان آبی را رنگ مقدسی می دانند. مدت زیادی از رفتن یهودیان از این شهر می گذرد اما این سنت آن ها همچنان حفظ شده است.

 

شهر بیگانگان

با عجیب ترین شهرهای دنیا و جهان برای گردشگری و سفر آشنا شویم

در سال ۱۹۴۷ بشقاب پرنده ای در نزدیکی شهر «راسول» ایالت نیومکزیکوی امریکا سقوط کرد. اینکه حقیقتا چه اتفاقی افتاده است هنوز مورد تردید است اما این اتفاق باعث شهرت جهانی راسول با عنوان شهر بیگانگان شد.

در این شهر فستیوال هایی با موضوع بیگانگان برگزار می شود و حتی رستوران مک دونالد آن با تصاویری از آدم فضایی ها تزئین شده است.

 

شهری در وسط دریا

عجیب ترین شهرهای دنیا

«صخره های نفتی» نام شهری صنعتی در کشور آذربایجان است که بر روی سکوهایی فلزی در وسط دریا و میدانی نفتی واقع شده است.

این شهر خالی از سکنه است و تنها حدود ۲ هزار نفر در شیفت هایی به مدت چند ماه برای انجام کار به آنجا می آیند.

شهر صخره ای

با عجیب ترین شهرهای دنیا و جهان برای گردشگری و سفر آشنا شویم

هر ساله گردشگران زیادی از سراسر دنیا برای بازدید از عجیب ترین شهرهای دنیا به «ستنیل دلاس بودگاس» در اسپانیا می آیند. احتمالا جذابیت این شهر به دلیل آن است که در درون صخره ی عظیمی از جنس سنگ بازالت ساخته شده است.

در بعضی از خیابان های این شهر به جای آسمان، صخره ها بر بالای سر دیده می شوند. ممکن است به نظر برسد این صخره ها در حال سقوط هستند اما آن ها قرن ها است که بر سر جای خود باقی مانده اند.

شهری که تعداد مرده هایش بیشتر از زنده ها است

با عجیب ترین شهرهای دنیا و جهان برای گردشگری و سفر آشنا شویم

شهر «کولما» در ایالت کالیفورنیا ۱۷ قبرستان دارد و تعداد مردگان شهر بیشتر از زنده ها بوده و نسبت آن هزار به یک است!

علت این مسأله آن است که با تصمیم مقامات، تمامی قبرستان های مجاور شهر سانفرانسیسکو جا به جا و اجساد آن ها در این منطقه دوباره دفن شدند.

در گذشته، جمعیت شهر تنها شمال گورکن ها، گلفروشان و سازندگان سنگ قبر بود، اما در دهه ی ۱۹۸۰، افرادی از مشاغل دیگر هم در این منطقه ساکن شدند. حالا شعار شهر کولما این است: «زنده بودن در کولما چیز فوق العاده ای است!»

در آخر اگر شما هم در ایام عید و تعطیلات به شهرهای عجیب دنیا سفر کرده اید در زیر همین مطلب برایمان کامنت کنید .

سایت منبع : brightside

 • نیوزلند روتورا

  مناطق دیدنی نیوزلند، سرزمین هابیت ها

  مناطق دیدنی نیوزلند، سرزمین هابیت ها  نیوزلند با تپه‌های سرسبز و تفریحات عجیب و غریبش بدون…
 • تبریز

  حقایق جالب در مورد تبریز

  حقایق جالب در مورد تبریز تبریز یکی از کلان‌شهرهای ایران و مرکز استان آذربایجان شرقی است. ت…
 • کیش

  چرا نوروز باید به کیش سفر کرد

  چرا نوروز باید به کیش سفر کرد جزیره ی زیبای کیش واقع در جنوب ایران که در تمامی فصول سال مس…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده nasleweb
بارگذاری بیشتر در اماکن توریستی جهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

مناطق دیدنی نیوزلند، سرزمین هابیت ها

مناطق دیدنی نیوزلند، سرزمین هابیت ها  نیوزلند با تپه‌های سرسبز و تفریحات عجیب و غریبش بدون…