چگونه لاغر شویم

آیا از امتحان کردن رژیم‌ غذایی و روش‌هاي‌‌ لاغری متفاوت و رنگارنگ خسته شده‌اي؟ آیارژیم‌هاي‌‌ غذایی تأثیر چندانی بر روی کاهش وزن و ظاهر بدن تو ندارند؟ آیا بزرگترین سوال زندگی تو این است که چگونه لاغر شویم؟ دراین مقاله بهترین روش‌هاي‌‌ لاغری بدون لحظه‌اي رژیم غذایی را به تو می‌گوییم، تا بتوانی عادت‌هایی که باعث اضافه وزن و چاقی تو می‌شوند را به سادگی بشناسی و ترک کنی.
چگونه لاغر شویم بدون کمی اغراق باید گفت این سوال تعداد زیادی از خانم‌ها و آقایان است. اما آیا همانطور که به فکر لاغری هستید برای رسیدن به وزن ایده‌آل تان تلاش می کنید؟ دراین مقاله بهترین راه هاي‌‌ لاغری را به شما ارایه خواهیم کرد. با مگ یاد همراه باشید.

چگونه لاغر شویم ؟ ۷ راهکار باورنکردنی برای کاهش وزن بدون رژیم غذایی

چگونه لاغر شویم و لاغر بمانیم؟

بسیار ساده است؛ راز اصلی کاهش وزن دراین است که نسبت به میزانی که در روز کالری می‌سوزانید، کالری کمتری به بدن خود برسانید. به‌طور خلاصه باید گفت که برای کاهش یک پوند دریک روز، باید بتوانید هرروز «به مدت ۷ روز» از طریق غذایی که می‌خورید حدود ۵۰۰ کالری بیش از آن چه مصرف می کنید، بسوزانید.

برای لاغر شدن کدام مواد غذایی را بخوریم؟

با اینکه راه حل ارایه شده در بالا ممکن است راحت به‌نظر برسد، شاید اجرا و عملی کردن ان کمی سخت‌تر باشد. بنابر این، در این جا به چند راهکار ساده اشاره میکنیم که کمک‌تان میکند به‌اسانی ظرف یک هفته نیم کیلو وزن کم کنید. بعد از مطالعه نکات زیر پاسخ سوال چگونه لاغر شویم را خواهید یافت.

۱- چای شیرین صبحگاهی را فراموش کنید

اگر به فکر لاغری هستید باید نوشیدن چای شیرین را فراموش کنید. بجای چای شیرین میتوانید چای با آب لیموی تازه بنوشید و یا چای سبز راکه خاصیت چربی سوزی دارد را جای گزین ان کنید.

۲- کالری صبحانه را کم کنید

صبحانه سنگین حاوی کربوهیدرات و قند و انواع نان به خصوص نان‌هاي‌‌ سفید به‌همراه مربا، انرژی شما را می‌گیرد. گزینه سالم و کم‌کالری برای صبحانه میتواند موز باشد. هر موز کوچک حدود ۱۱۷ کالری بشما میدهد. بهترین مزیت خوردن موز در صبحانه این است ‌که تا چند ساعت احساس گرسنگی نخواهید داشت، بنابر این کالری کمتری دریافت خواهید کرد و لاغرتر خواهید شد.

۳- شیر کم چرب را جایگزین شیر پرچرب کنید

یک لیوان شیر گاو به‌طور عادی حدود ۱۶۸کالری دارد. به‌جای ان اگر از شیر بدون چربی یا کم‌چرب استفاده کنید «که در هر فنجان تنها ۷۲کالری دارد» به‌اسانی می توانید ۹۶‌کالری کم کنید.

۴- چیپس، پفک و سایر تنقلات را حذف کنید

چگونه لاغر شویم : با حذف چیپس و پفک! چیپس، پفک و بیسکوئیت و … دارای مقدار قابل توجهی کالری‌اند. در حالیکه میزان ارزش غذایی بسیار پایینی دارند؛ بنابر این بهتر است به‌جای ان‌ها یک میوه بخورید که هم شما را سیر و اشباع میکند و هم میزان مصرف کالری‌تان را کاهش خواهد داد. مثلاً یک پرتقال متوسط تنها ۶۲‌کالری بشما میدهد؛ بنابر این میتوانید سیر شوید بدون آنکه کالری زیادی دریافت کنید.

۵- انواع نوشابه و ماءالشعیر را کنار بگذارید

چگونه لاغر شویم : با حذف نوشابه! تمام نوشیدنی‌هاي‌‌ گازدار حدود ۱۵۰ تا ۱۷۰ کالری دارند، سعی کنید آن ها را از رژیم خود حذف کرده و برای رفع تشنگی آب بنوشید. کالری آب صفر است بنابر این میتوانید در کل با نوشیدن ان ۱۷۰‌کالری جلو بیفتید. علاوه بر این، آب می تواند تمام مواد زائد و سموم را ازبدن‌تان دفع کرده و به جوان ماندن شما کمک کند.

۶- کمتر برنج نوش جان کنید

چگونه لاغر شویم : با حذف برنج! از آنجا که سبزیجات سرشار از مواد مغذی هستند، سبزیجات خانگی پخته شده همراه با ۲کف دست نان سبوس‌دارگزینه‌اي عالی برای ناهار است. اما حتی اگر وادار شدید بیرون از خانه غذا بخورید، سعی کنید به‌جای آنکه یک پرس سبزیجات خالی بخورید، غذایی بخورید که مخلوطی از سبزیجات و نان باشد. برنج حدود ۳۸۳‌کالری دارد. سبزی و ۲تکه نان سبوس‌دارحدود ۲۶۶کالری بشما میدهد. بنابر این این جا هم میتوانید ۱۱۷‌کالری کمتر مصرف کنید.

۷- اثرات مثبت ورزش را فراموش نکنید

اگر از من بپرسید چگونه لاغر شویم میگویم با ورزش! قدم زدن آهسته یا با سرعتی نه‌چندان زیاد هم بشما کمک خواهد کرد ظرف ۳۰‌دقیقه بتوانید ۱۰۵کالری وزن کم کنید. دویدن بهترین گزینه است؛ با دویدن ظرف ۱۵‌دقیقه میتوانید ۱۷۴کالری از‌دست بدهید. اگر هنگام آهسته قدم زدن خیلی احساس خستگی بشما دست داد، سعی کنید تنها ۳۰‌دقیقه راه بروید؛ با اینکار میتوانید ۷۵‌کالری وزن کم کنید. به‌علاوه سعی کنید استخر‌ را هم امتحان کنید چون کمک می کند ظرف ۳۰‌دقیقه ۱۵۰‌کالری بسوزانید.

برای رسیدن به وزن ایده‌آل تان انگیزه داشته باشید

اگر یک یا دوهفته وزن‌تان حین رعایت رژیم غذایی کاهش نیافت، انگیزه لاغری را ازدست ندهید. روند تغییرات وزن، پلکانی است و مانند سقوط آزاد نخواهد بود چراکه بدن شما به‌طور طبیعی نسبت به تغییرات وزن مقاومت میکند، ولی همان‌ طور که استعداد افراد مختلف در یادگیری، ورزش و سایر جنبه‌هاي‌‌ زندگی متفاوت است، شاید استعداد شما به چاقی نسبت به اقوام درجه اول‌تان بیشتر باشد ولی این به معنای ناامیدی نیست. باید با کوشش بیشتر، این مقاومت را نیز شکست دهید.

چگونه لاغر شویم و لاغر بمانیم

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده nasleweb
بارگذاری بیشتر در تغذیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

۵ علت اصلی خونریزی لثه هنگام مسواک زدن و راههای درمان آن

خونریزی لثه هنگام مسواک زدن خونریزی‌ لثه هنگام مسواک زدن یکی از مشکلاتی است که اکثر ما با …