چگونه چاق شویم سوالیست که مدام از افراد لاغر شنیده میشود، شاید افراد چاق به اینگونه سوالات از افراد لاغر خنده اشان بگیرد ولی همان طور که لاغری برای افراد چاق به رویا تبدیل شده است “چاق شویم” هم برای افراد لاغر تبدیل به رویا شده است . بعضی از افراد مادرزادی لاغر به دنیا می‌آیند و یا لاغر بوده و نمی‌دانند چگونه چاق شوند. هرچند اکثر افراد به‌ دنبال لاغری هستند، اما خیلی ها هم چاق شدن برایشان آرزو است.

هرچند آمارها نشان میدهد ۶۵ درصد مردم ایران و ۳۰ درصد مردم جهان از چاقی رنج می برند، اما ممکن است شما ازآن دسته از افرادی باشید که مشکلشان لاغری است و مدام دنبال یافتن پاسخ به این سوال هستند که چگونه چاق شویم؟

بعضی ها برای شرکت در تیم های‌ ورزشی و یا ماندن در تیم نیاز به چاق شدن دارند. بعضی دیگر احساس می‌کنند که با چاق شدن زیباتر و سالم تر به نظر می‌رسند. بدون توجه بدلیل شما برای چاقی، چگونگی چاق شدن بدون این‌که بسلامتی شما آسیبی برسد، در مقاله امروز مگ یاد بررسی شده است. از دیدگاه بسیاری از ما چاق شدن همراه با چربی اضافه در شکم، پهلو و یا ران‌هاست. اما در این مقاله قصد داریم بگوییم که چگونه چاق شویم بدون این‌که پهلو و شکم بیاوریم؟

چگونه چاق شویم و چاق بمانیم؟

قبل از هر چیزی باید به شما بگوییم که اگر دارای لاغری مفرط هستید باید به یک پزشک متخصص تغذیه مراجعه کنید. در این بخش به ارایه راهکارهایی برای افزایش وزن خواهیم پرداخت.

چگونه چاق شویم و چاق بمانیم؟

۱- میزان کالری روزانه را اندازه گیری کنید

در این مرحله باید دو کار مهم انجام دهید؛ اول از همه ی ي خودتان را وزن کنید. هیچ چیزی مهمتر از خودشناسی نیست! در مرحله بعد میزان کالری خوراکی‌هایی که طی روز میل می‌کنید را یادداشت کنید این اطلاعات پایه و اساس پاسخ چگونه چاق شویم است، پس آن را جدی بگیرید.

چگونه چاق شویم و چاق بمانیم؟

۲- برنامه ریزی برای افزایش کالری در روز بعد

چاقی و لاغری سریع تبعات خود را خواهد داشت. بر همین اساس بهتر است به ترتیب زیر عمل کنید تا چاقی پایدار داشته باشید. به اندازه ۵۰۰ کالری به کالری دریافتی روزانه که در مرحله قبل یادداشت کرده بودید، اضافه کنید. به عنوان مثال اگر روزی ۱۵۰۰ کالری مصرف میکردید، امروز ۲۰۰۰ کالری دریافت کنید.

همچنین بهتر است تعداد وعده‌های‌ غذایی را از ۳ به ۶ وعده افزایش دهید تا اثر چاقی و خوردن به صورت منظم و یکپارچه ایجاد شود.

رژیم چاقی

۳- ورزش را به برنامه خود اضافه کنید

بدنسازی و ورزش‌های‌ قدرتی کمک زیادی به افزایش وزن شما خواهد کرد. برای شروع به سراغ وزنه‌های‌ سنگین نروید به مرور و پلکانی و به کمک مربی بدنسازی باشگاه به وزنه‌ها اضافه کنید تا بدون آسیب دیدگی عضلات شد کنند و تحت فشار قرار گیرند.

چگونه چاق شویم بدون این‌که پهلو و شکم بیاوریم؟

۴- آخر هفته وزن‌تان را اندازه گیری کنید

آخر هفته خودتان را وزن کنید. می‌بینید که پس از یک هفته وزن‌تان بیشتر شده است. انتظار نداشته باشید یکباره ۴ تا ۵ کیلو اضافه کنید. افزایش وزن به اندازه نیم تا ۱ کیلو در هفته طبیعی است و بیشتر از این نشان دهنده افزایش بیش از حد چربی در بدن شماست. پس افزایش نیم تا ۱ کیلو در هفته کافی است، اگرچه کم به نظر میرسد، ولی در انتهای ماه ۳ تا ۴ کیلو به وزن خود اضافه خواهید کرد.

رژیم غذایی جهت چاق شدن

نکاتی که در هنگام رژیم چاقی باید رعایت کنید

  • حداقل روزی ۸ ساعت بخوابید، خواب کافی باعث چاقی می‌شود.
  • برای چاق شدن از آجیل و مغز گردو استفاده کنید.
  • هرگز به سراغ چیپس و پفک و تنقلاتی از دست نروید.
  • به صورت منظم و روزانه حداقل ۲ لیتر آب بنوشید.
  • از مواد پروتئینی مانند تن ماهی و مرغ … بیشتر استفاده کنید.

رژیم غذایی جهت چاق شدن : یک لیوان نوشیدنی پر انرژی

برای این‌که چاق شویم کافیست یک نوشیدنی پر انرژی مثل یک لیوان معجون را در رژیم غذایی  خود جای دهیم؛ در ادامه روش تهیه یک معجون ۴۰۰ کالری را به شما آموزش می‌دهیم.

  • یک لیوان شیر پرچرب
  • ۳ قاشق غذاخوری پودر شیرخشک
  • ۲ قاشق غذاخوری بستنی
  • یک چهارم لیوان میوه دلخواه مثل یک عدد موز
  •  عسل برای شیرین کردن معجون

اگر باز هم سوال چگونه چاق شویم در ذهن شماست می‌توانید در بخش نظرات، سوالات خود را از کارشناسان ما بپرسید تا در سریعترین زمان ممکن پاسخ مناسب را دریافت کنید.

چگونه چاق شویم بدون اینکه پهلو و شکم بیاوریم؟

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده nasleweb
بارگذاری بیشتر در تغذیه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

۵ علت اصلی خونریزی لثه هنگام مسواک زدن و راههای درمان آن

خونریزی لثه هنگام مسواک زدن خونریزی‌ لثه هنگام مسواک زدن یکی از مشکلاتی است که اکثر ما با …