کار در خانه برای خانم ها، ۲۳ کار مناسب برای خانم ها

من همیشه میدانستم میخواهم یک کارآفرین بشوم. برای من این قسمت ساده‌ي ماجرا بود. اما قسمت سخت کار این بود که چه کاری انجام دهم. کتاب‌هاي‌ زیادی خواندم و اوقات زیادی را صرف جست‌وجو در اینترنت کردم، ولی بازهم دقیقا نمی‌توانستم پی به تمام موقعیت‌هایي که وجود داشت ببرم. من بدون این که بدانم دنبال چه می گردم، گمشده بودم. زنان بسیاری را می‌شناسم که با چنین چالشی روبرو شده‌اند. در این جا می خواهم ۲۳ ایده‌ي نو درباره‌ي کار در خانه برای خانم ها بگویم که به‌وسیله‌ي ان زنان می توانند خلاقیت خودرا آشکار کنند. دراین مقاله با مواردی آشنا خواهید شد که با بدون سرمایه یا با سرمایه کم بتوانید کار در خانه داشته باشید و درآمد بیشتری کسب کنید و حتی ثروتمند شوید. از دید بسیاری راه‌اندازی کار در خانه کار دشواری است اما مطمئن هستیم بعد از مطالعه این مقاله امیدوارتر خواهید شد. در ادامه با مگ یاد همراه باشید .


در ادامه بخوانید : ایده های کارآفرینی سال ۲۰۱۸ برای کارآفرینان خلاق و موفق


۲۳ کار مناسب برای خانمها در خانه 

۱. نویسندگی

کار در خانه برای خانم ها، 23 کار مناسب برای خانم ها

عاشق نوشتن هستید؟ همه ی‌ي ما درباره‌ي نویسنده‌هاي‌ مشهوری مانند جی.کی رولینگ «J.K. Rowling» و یا استفانی مِيِر «Stephenie Meyer» شنیده‌ایم، ولی هزاران زن هستند که با نوشتن کتاب در خانه در حال پیمودن مسیر موفقیت هستند. موقعیت‌ها و موضوعاتی که پیش رو دارید بی‌شمار است: از کتاب‌هاي‌ کودکان گرفته تا کتاب‌هاي‌ خود‌آموز و کتاب‌هاي‌ آشپزی.

اگر به دنیای وب هم علاقه‌مند هستید، وبلاگ‌نویسی را امتحان کنید. با پست گذاشتن در وبلاگ خودتان و یا وبلاگ شرکت‌ها پول در بیاورید. مردم در اینترنت همیشه به دنبال محتوای جدید هستند و شما میتوانید با این روش به اسانی در منزل کار کنید.

اگر در زمینه‌ي کاری خود متخصص هستید، یکیدیگر از کارهایی که می توانید با استفاده از توانایی‌هاي‌ نویسندگی‌تان انجام دهید این است که دانش خودرا روی کاغذ بیاورید و از طریق وب‌سایت یا وبلاگ خود به فروش برسانید. همچنین می توانید از وب‌سایت‌هایي مانند کتاب‌ناک و یا آمازون برای این منظور استفاده کنید.

۲. کیک‌ و شیرینی‌پزی

کار در خانه برای خانم ها، 23 کار مناسب برای خانم ها
به کیک‌پزی علاقه دارید؟ یکی از کارهای خلاقانه در خانه برای خانم ها، شیرینی‌پزی است. آیا دستورالعمل مخصوص برای کیک شکلاتی دارید که همه ی همیشه از ان تعریف و تمجید میکنند؟ بسیار خب، بیایید این علاقه‌ي خود رابه یک کسب‌وکار کیک‌پزی تبدیل کنید. موقعیت‌هاي‌ بی‌شماری هستند که انتظار شما را می‌‌کشند: جشن تولد‌ها، عروسی‌ها، حنا‌بندان‌ها، مراسم تودیع، مهمانی‌هاي‌ خانوادگی و … .

۳. نگهداری از بچه «پرستاری بچه»

کار در خانه برای خانم ها، 23 کار مناسب برای خانم ها

از سر و کله زدن با بچه‌ها خوش‌تان می آید؟ یک راه ساده برای پول درآوردن می تواند این باشد که مراقبت از یک کودک رابه عهده بگیرید. جلسات کاری، جلسات اولیا مربیان، مهمانی‌هاي‌ خاصی که همراه داشتن اطفال مقدور نیست و … . بله موقعیت‌هاي‌ زیادی وجود دارند تا شما بتوانید با ارائه‌ي این سرویس پرکاربرد و مورد نیاز برای خود مقداری پول دست‌و‌پا کنید.

۴. کپی رایتینگ

کار در خانه برای خانم ها

همیشه میانه‌ي‌ خوبی با کلمات داشته‌اید؟ کپی‌رایتینگ روندی است که در ان از کلمات تأثیر‌گذار و متقاعد‌کننده برای ارتقای یک شخص، یک محصول، یک کسب‌و‌کار، یک ایده و یا فکر استفاده میشود. کپی‌رایترها همان کسانی هستند که کلمات بکار رفته در تبلیغات تلویزیون، رادیو، روزنامه، مجله بیلبوردها، آگهی‌ها و وب‌سایت‌ها را مینویسند. کپی‌رایترها در نوشتن تبلیغات خوش‌ آب‌ورنگ و متقاعدکننده تلاش بسیاری به خرج میدهند.

۵. صنایع دستی

آیا اهل کاردستی درست کردن هستید؟ می­‌توانید هنر دست خودرا در سایت‌هایي مانند دیوار به صورت آنلاین به فروش برسانید. همچنین می توانید غرفه‌اي در جمعه‌بازار برای خود دست‌‌و‌پا کرده و وسایل خودرا از ان طریق به فروش برسانید. شما میتوانید سفارش کار قبول کنید یا به دیگران هنر خودرا آموزش دهید، موقعیت‌هایي که پیش‌ روی یک هنرمند صنایع دستی وجوددارد، بی‌انتهاست.

۶. ویراستار

کار در خانه برای خانم ها، 23 کار مناسب برای خانم ها

آیا چشم ریزبینی دارید؟ همیشه به مهارت خود در رعایت قواعد و املای صحیح کلمات افتخار میکنید؟ نویسندگان زیادی به ویراستار نیاز دارند تا نادرست‌هاي‌ انها را تصحیح کند و اثر هنری آن ها را بادقت ویرایش کنند.

۷. فروش وسایل تزئینی

کار در خانه برای خانم ها، 23 کار مناسب برای خانم ها

ذوق هنری دارید؟ میتوانید با فروش کالاهای دست‌ساز خود، از شمع گرفته تا کیف‌دستی، زیور‌آلات، صابون و … کسب درآمد کنید. موقعیت‌هاي‌ زیادی برای کسانی که از روحیه‌ي خلاقی بهره‌مند هستند وجوددارد. شما می توانید وسایل دست‌ساز خودرا در سایت‌هایي نظیر دیوار به فروش بگذارید.

۸. رنگ‌آمیزی صورت

کار در خانه
آیا در نقاشی استعداد دارید؟ از کار با کودکان لذت میبرید؟ یکی از کارهای جالب در خانه برای خانم ها، نقاشی صورت کودکان است. مهارت‌هاي‌ نقاشی خودرا برای نقاشی کردن صورت کودکان در مهد کودک‌ها، جشن‌هاي‌ تولد، شهر‌بازی‌ها، نمایشگاه‌هاي‌ کتاب و باغ‌وحش‌ها بکار بگیرید.

۹. درست کردن غذا

کار در خانه برای خانم ها، 23 کار مناسب برای خانم ها

عاشق غذا هستید؟ غذا هاي خاص و تک درست کنید، چه یک دستور ویژه برای املت باشد، چه غذا هاي بین‌الملل. شما می توانید غذا هاي اختراعی خودتان رو در سایت‌هایي مانند مامان‌پز به فروش بگذارید.

۱۰. طراحی گرافیک

کار در خانه برای خانم ها، 23 کار مناسب برای خانم ها
از فونت‌ها و طرح‌ها خوش‌تان می آید؟ طراحی گرافیک راهی برای برقراری ارتباط بصری با مردم است که میتواند از طریق یک پوستر، تبلیغ درون یک مجله، یک وب‌سایت، لوگو‌ي یک کسب‌و‌کار، یک کارت خوش‌آمدگویی و یا کاور یک آلبوم باشد. همه ی‌ي این‌ موارد نمونه‌هایي از کارهایی است که طراحان گرافیک می توانند به ان بپردازند.

۱۱. آرایشگری

کار در خانه برای خانم ها، 23 کار مناسب برای خانم ها

آیا جواز آرایشگری دارید؟ از مهارت‌هاي‌ آرایشگری خود برای کوپ، رنگ و مدل‌دادن مو هاي مشتری‌ها در محیط آسان منزل خود یا منزل آن ها استفاده کنید. به این ترتیب می توانید با استفاده از حرفه‌اي به ان علاقه دارید کسب درآمد کنید و همچنین به مشتریان خود کمک کنید مانند یک ستاره بدرخشند.

۱۲. کارت‌های دعوت دست‌ساز

اهل هنر هستید؟ پس کارت‌هاي‌ خاص و زیبای دست‌ساز، دعوتنامه‌هاي‌ عروسی و اطلاعیه‌ي ملاقات درست کنید. راه‌هاي‌ زیادی برای فروش کارهای‌تان وجوددارد: می توانید فروشگاه آنلاین خودتان را تأسیس کنید، انها رابه دوستان و اعضای خانواده‌ي خود بفروشید، کارت‌هاي‌ خود به مغازه‌هایي که چنین اجناسی میفروشند نشان دهید یا آن ها‌ را از طریق مهمان‌هایي که برگزار می کنید به فروش برسانید.

۱۳. تمیز کردن خانه

کار در خانه برای خانم ها، 23 کار مناسب برای خانم ها

از گرد و خاک و کثیفی بیزار هستید؟ خدمات نظافتی خود رابه دوستان، خانواده و یا همسایه‌ها ارائه دهید. از شستن لباس‌ها و تمیز کردن خانه گرفته، تا پختن غذا و شستن پنجره‌ها. شما همچنین می توانید خدمات نظافتی خودرا در تابلوهای اعلانات و یا پیک‌هاي‌ تبلیغاتی محلی نیز تبلیغ کنید. اینکار یکی از کارامدترین کارها در خانه برای خانم ها است.

۱۴. تصویرگری

از طراحی و نقاشی لذت میبرید؟ از مهارت‌هاي‌ هنری خود برای خلق عکسهای درکتاب کودکان، دیاگرام‌هاي‌ دکتری، طراحی مد، بروشور، تبلیغات و یا بسته ‌بندی محصولات استفاده کنید.

۱۵. جواهرسازی

شما هم فکر می کنید زیورآلات به اندازه لباس‌ها اهمیت دارند؟ عشق و علاقه‌ي خود رابه کار گیرید و تبدیل به یک کارآفرین آنلاین در زمینه‌ي جواهرات شوید. موقعیت‌هایي که برای فروش زیورآلات خود دارید، بسیار زیاد است. می توانید مغازه‌ي آنلاین خودرا راه‌ا‌ندازی کرده، به دوستان و خانواده‌ي خود بفروشید، آن ها را از طریق مغازه‌ها یا در مهمانی‌هاي‌ خانگی خود به فروش برسانید.

۱۶. تدریس موسیقی

کار در خانه برای خانم ها، 23 کار مناسب برای خانم ها

آیا پیش‌زمینه‌ي موسیقی دارید؟ پس چه کاری بهتر از این که عشق و دانش خود در زمینه‌ي موسیقی را از طریق تدریس با دیگران در بین‌ بگذارید؟

۱۷. عکاسی

کار در خانه برای خانم ها، 23 کار مناسب برای خانم ها

آیا چشم تیزبینی دارید؟ پس از استعداد خود استفاده کنید تا برای دیگران عکس بگیرید؛ عکس‌هاي‌ خانوادگی، عکس از کودکان، حیوانات خانگی، عکس عروسی، مراسم خاص و شات‌هاي‌ حرفه‌اي.

۱۸. متخصص روابط عمومی

آیا از مهارت‌هاي‌ ارتباطی خوبی برخوردار هستید؟ آیا هنر پافشاری کردن را بلد هستید؟ متخصصان روابط عمومی به افراد و شرکت‌ها کمک میکنند که ظاهر و جلوه‌ي خوبی در رسانه‌هایي مانند تلویزیون، رادیو، روزنامه، مجله و دنیای آنلاین داشته باشند.

۱۹. مشاوره‌ی املاک

کار در خانه برای خانم ها، 23 کار مناسب برای خانم ها
قابلیت انطباق بالایی دارید؟ در خرید و فروش ماهر هستید؟ جغرافیای پیرامون خودرا خوب می‌شناسید؟ مشاورین املاک می توانند برای خرید و فروش خانه به مشتری‌هاي‌ خود کمک کنند. آموزش اینکار چیزی حدود ۱۵۰ ساعت در هفته زمان می­‌برد ولی در اغلب موارد میتوان ان را در خانه، در طول شب و یا در تعطیلات آخر هفته به انجام رساند.

۲۰. نماینده‌ی فروش

کار در خانه برای خانم ها، 23 کار مناسب برای خانم ها

آیا اجتماعی، با انگیزه و سرشار از انرژی هستید؟ نمایندگان فروش طیف گسترده‌اي از محصولات و خدمات رابه فروش میرسانند. تعداد زیادی از شرکت‌ها در کمال رغبت حاضر به آموزش افراد مناسب هستد؛ از این طریق خود نیز عاید سود سرشاری خواهند شد.

۲۱. خیاطی

کار در خانه برای خانم ها، 23 کار مناسب برای خانم ها

آیا به دوخت‌و‌دوز علاقه دارید؟ پس بیایید لباس‌هایي بدوزید که قامت تن مشتری‌‌هاست و نگاه ها رابه خود خیره میکند. میتوانید به صورت تخصصی دریک زمینه‌ي خاص مانند لبا‌س‌هاي‌ عروس و یا لباس شب فعالیت کنید.

۲۲. آوانویسی

کار در خانه
آیا از مهار‌ت‌هاي‌ شنیداری فوق‌العاده‌اي بهره‌مند هستید؟ آیا در تایپ کردن سریع و چالاک هستید؟ میتوانید با در آوردن فایل‌هاي‌ صوتی به شکل اسناد مکتوب، به کسب‌‌و‌کارهایی که چنین نیازی دارند کمک کنید. آوانویسی یا تایپ کردن کلمات یک فایل صوتی می تواند راه مناسبی برای کار کردن در خانه باشد.

۲۳. مترجم

کار در خانه برای خانم ها، 23 کار مناسب برای خانم ها

آیا زیر و بَم یک زبان خارجی را می‌شناسید؟ پس اسناد، مکاتبات، ملاقات‌ها و تماس‌هاي‌ تلفنی را برای شرکت‌هایي که با جمعیت چند زبانه سروکار دارند، ترجمه کنید و کسب درآمد داشته باشید.

کار در خانه برای خانم ها، ۲۳ کار مناسب برای خانم ها


در همین زمینه مقالات زیر را هم بخوانید :

۱۰ شغل خانگی برای خانم های خانه دار ایرانی در سال جدید
۲۵ شغل برای خانم های خانه دار
ایده های کارآفرینی سال ۲۰۱۸

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده nasleweb
بارگذاری بیشتر در کسب و کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

۱۰ شغل خانگی برای خانم های خانه دار ایرانی در سال جدید

۱۰ پیشنهاد شغل خانگی برای خانم های خانه دار اگر شما هم جزو خانم های خانه دار هستید ولی می …