۱۰ ویژگی یک مدیر موفق

یک مدیر موفق درواقع فردی با اعتماد به نفس و شجاع هست که تصمیمات قاطعانه‌اي را اتخاذ کرده و پیروان خود را در مسیر درستی هدایت میکند.به گزارش  تالاب : یک رهبر پیروز درواقع فردی با اعتماد به نفس و شجاع هست که تصمیمات قاطعانه‌اي را اتخاذ کرده و پیروان خود را در مسیر درستی هدایت می کند. دستیابی به چنین موقعیتی عمده آسان نیست؛ اما به هر حال میتوانید با بهرهگیری از تجربیات سایر رهبران پیروز، خودتان را از دیگران متمایز کرده و در این مسیر گام بردارید.

در ادامه با ۱۰ راهکار برای تبدیل شدن به یک مدیر موفق آشنا خواهید شد

۱. یک چشم انداز قانع کننده ایجاد کنید.

رهبران بزرگ روی آینده متمرکز می شوند. آن‌ها عکس واضحی از آرزوهای خود دارند و آن‌ها را به واقعیت تبدیل میکنند. آن‌ها نسبت به آینده هیجان زده میباشند و زمان خود را با غوطه ور شدن در قبل هدر نمی دهند.

۲. دیدگاه خود را با دیگران در میان بگذارید.

یک مدیر موفق و بزرگ به خوبی می تواند آینده و چشم اندازهای خود را با کلمات، عکسهای و احساسات توصیف کند؛ تشریحی که می تواند دیگران را به تسخیر درآورده و آن‌ها را قانع کند. آن‌ها آزادانه رهبری خود را در اختیار کسانی قرار می دهند که به راهنمایی و پشتیبانیشان نیاز دارند.

۳. شخصیت استواری داشته باشید.

موقعیت‌هاي گوناگون نمیتواند رهبران بزرگ را تغییر دهد؛ گرچه که آن‌ها انعطاف پذیر میباشند و ایده‌هاي اخیر را با ذهنی باز می‌پذیرند، اما در عقاید و ارزش‌هاي خود اثبات قدم میباشند. اطرافیان به خوبی می دانند که در شرایط دشوار می توانند روی این رهبری حساب کنند.

۴. متواضع باشید.

یک مدیر موفق می داند که بدون تواضع، نمی تواند چیزهای جدیدی بیاموزد. آن‌ها به اشتباهات خود اعتراف میکنند، بازخورد‌ها را می‌پذیرند و به پیشنهادات گوناگون دقت می کنند. برترین رهبران درواقع کسانی میباشند که به یادگیری و بهبود علاقه دارند.

۵. متمرکز باشید و رو به جلو حرکت کنید.

مدیر موفق

رهبران بزرگ روی نتایج متمرکز می شوند. آن‌ها در برابر حواس پرتی ها، بیراهه‌ها و موانع ایمن میباشند و دیگران را نیز به تمرکز و حرکت رو به جلو تشویق می کنند.

۶. سرسخت و شجاع باشید.

رهبران بزرگ عمل می کنند و در کار خود پشتکار دارند. آن گونه از افراد با بروز مشکلات، تغییر نکرده و دچار حواس پرتی نمیشوند، بلکه با اعتماد به نفس کامل، نظارت وضعیت را در دست میگیرند. آن‌ها با عقاید خود حرکت می کنند.

۷. سرنخ‌ها را پیگیری کنید.

یک مدیر موفق می تواند آینده‌ي بزرگ و زیبایی که ترسیم کرده را به خوبی ببیند و ارتباط میان المان‌ها را درک میکنند؛ مهارتی که از برترین عادت‌هاي ذهنی برای ساختن بهرهگیری می کند.

۸. به صورت استراتژیک فکر کنید.

مدیر موفق

رهبران بزرگ آینده را میبینند. آن‌ها به خوبی می دانند که باید چه کار کنند و با برنامه‌هاي استراتژیک و پیش بینی آینده، اهداف خود را عملی میکنند.

۹. انعطاف پذیر و چالاک باشید.

یک مدیر موفق به سرعت می‌آموزد. آن گونه از افراد می دانند که چطور باید به اطراف خود نگاه کنند و سوالات زیادی را مطرح می کنند. آن‌ها می دانند چطور باید رفتار خود را متناسب با محیط متغیر، تنظیم کرده و در عین حال، استواری و اثبات قدمی خود را حفظ کنند.

۱۰. منصف باشید.

رهبران بزرگ منصف میباشند و در مشاجرات از کسی طرفداری نمی کنند. اطرافیان آن‌ها همۀ وقت از موضع آن‌ها باخبر میباشند و میدانند که باید چه انتظاری از آن‌ها داشته باشند.

رهبران درواقع هنر ترغیب کردن دیگران به انجام کار‌ها را کامل کرده اند؛ چرا که در حقیقت با پیام، ایده و چشم انداز خود همراستا میباشند. رهبران بزرگ به راحتی اینکار‌ها را انجام می دهند و ما نیز میتوانیم آن گونه باشیم؛ گرچه اگر این رفتار‌ها را در مسیر رشد و توسعه خود، یک اولویت بدانیم.

منبع : تالاب

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده nasleweb
بارگذاری بیشتر در کسب و کار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

میز کار مدیران موفق مشاغل مختلف جهان در سال ۲۰۱۸

نگاهی به میز کار مدیران موفق در مشاغل مختلف جهان A look at the work desks of 7 successful …