۱۱ واقعیت مثلث برمودا که پیش از این نمی دانستید

مثلث برمودا منطقه اي شگفت انگیز در اقیانوس اطلس است که تا کنون صدها کشتی و هواپیما را در خود بلعیده و یکی از بزرگترین اسرار حل نشده دوران مدرن به شمار می‌آید. تا کنون نظریات و داستان هاي‌ زیادی در مورد این مثلث اسرار آمیز ارائه شده که هیچ یک بطور کامل به اثبات نرسیده اند. در ادامه متن به تعدادی از واقعیت هاي‌ جالب و شگفت انگیز در مورد این منطقه اسرار آمیز و خطرناک اشاره میکنیم تا بیشتر و بهتر با ان آشنا شوید.

 

مثلث شیطان

اسم دیگر این مثلث اسرار آمیز “مثلث شیطان” «Devil’s Triangle» است.

مثلث برمودا

مثلث برمودا اصلا کوچک نیست و ۵۰۰٫۰۰۰ کیلومتر مربع وسعت دارد.

مثلث برمودا

مثلث برمودا محدوده اي مثلثی شکل بین فلوریدا، پورتوریکو و جزیره برمودا در وسط اقیانوس اطلس است بهمین دلیل به ان مثلث برمودا گفته می‌شود.

مثلث برمودا

محدوده مثلث برمودا ثابت نبوده و حتی خارج از محدوده ان نیز تاثیراتش دیده شده و حس میشوند.

مثلث برمودا

این مثلث مرگبار تا کنون صدها هواپیما و کشتی را در خود فرو برده ودر ۱۰۰ سال اخیر جان بیش از ۱٫۰۰۰ نفر رابه اشکال مختلف گرفته است. نکته جالب این‌که تا کنون حتی بقایای این کشتی ها و هواپیماهای غرق شده نیز کشف نشده اند.

مثلث برمودا

داستان هاي‌ زیادی برای توضیح ان چه که دراین منطقه اسرار آمیز می گذرد ساخته شده است. بر اساس عده اي از این داستان ها، هیولاها مسئول  تمامی اتفاقات ناگواری هستند که تا کنون دراین نقطه اسرار آمیز اقیانوس رخ داده اند. برخی دیگر نیز این اتفاقات را نتیجه لعنت ساکنان شهر باستانی و گم شده آتلانتیس می‌دانند.

مثلث برمودا

درسال ۱۹۱۸ یک ناوگان نیروی دریایی ایالات متحده کشور آمریکا با بیش از ۳۰۰ خدمه و ده ها هزار تن سنگ معدن منگنز دراین نقطه ناپدید شدند ودر سال ۱۹۴۵ نیز ۵ بمب افکن ایالات متحده با ۱۴ خدمه ان ها دراین منطقه سقوط کرده و از ان زمان تا کنون هیچ نشانی از ان ها یافت نشده است.

مثلث برمودا

نخستین کسیکه در مورد این مثلث اسرار آمیز اطلاعاتی را گرد آوری کرد کریستف کلمب کاشف مشهور ایتالیایی بود. وی در طول نخستین سفر خود به دنیای جدید درسال ۱۹۴۲؛ در یادداشت هاي‌ خود گفته است که قطب نمای کشتی در درون این مثلث اسرار آمیز از کار افتاده بود.

مثلث برمودا

عبارت ” مثلث برمودا” برای نخستین بار درسال ۱۹۶۴ در مقاله اي در مجله آرگوسی «Argosy» توسط یک نویسنده پدیده هاي‌ اسرار آمیز به نام وینسنت گادیس «Vincent Gaddis» بکار برده شد.

مثلث برمودا

به عقیده عده اي از صاحب نظران، نمایشنامه “طوفان” «The Tempest» نوشته ویلیام شکسپیر بر اساس داستان واقعی یک کشتی غرق شده دراین منطقه نوشته شده است.

مثلث برمودا

درسال ۲۰۱۶ دانشمندان به این نتیجه رسیدند که در پشت پرده راز این منطقه ناشناخته ابرهای شش گوشه اي «Hexagonal Clouds» قراردارند که باعث به وجود آمدن بمب هایي متشکل از هوا «Air Bombs» و بادهایی با سرعت ۱۷۰ مایل بر ساعت می‌شوند.

۱۱ واقعیت عجیب و حیرت انگیز در مورد مثلث برمودا که شاید نمی دانستید

  • معمای مثلث برمودا حل شد!

    مثلث برمودا مثلث برمودا , برمودا یک منطقه آبی واقع بین جزیره برمودا و ایالت فلوریدای آمریک…
بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده nasleweb
بارگذاری بیشتر در سرگرمی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

معمای مثلث برمودا حل شد!

مثلث برمودا مثلث برمودا , برمودا یک منطقه آبی واقع بین جزیره برمودا و ایالت فلوریدای آمریک…