کاخ سفید و رازهایی که از آن بی اطلاع هستید

کاخ سفید در واشنگتن دی‌ سی یکی از نمادین‌ ترین و بی‌نظیر ترین بناهای ساخته شده در تاریخ به شمار می‌رود.

یکی از زیبا ترین و شگفت‌انگیز ترین ساختمانهاي‌‌ ریاست جمهوری دنیا، کاخ سفید در کشور آمریکاست. این سازه قدمت بسیار زیادی دارد و جلوه ای شگرف به شهر واشنگتن بخشیده است. شاید عده ای از شما درباره کاخ سفید اطلاعاتی داشته باشید، اما این سازه به اندازه ای عجیب هست که نکات مبهمی درباره اش وجود داشته باشند. چندی پیش مقاله ای منتشر کردیم در سایت به نام : ملانیا ترامپ باید این قوانین ویژه را در کاخ سفید رعایت کند حتما مطالعه کنید .

۷ راز جالب و باور نکردنی در مورد کاخ سفید که با شنیدنشان شوکه خواهید شد

آیا تابحال با خود فکر کرده اید که زندگی در کاخ سفید چگونه است؟ خوردن غذا های‌ پخته شده توسط عده ای از بهترین سرآشپزها و غذا شناس های‌‌ جهان تنها یکی از مزایای رییس جمهور ایالات متحده شدن و اقامت در کاخ سفید است. اما در حالی‌که ریاست بر قدرتمندترین کشور جهان کار بسیار دشوار و استرس زایی است اما خوابیدن در بال شرقی کاخ سفید در طول شب بدو شک ارزش این همه ی ي ي ي دردسر و ملاقات ها و نشست های‌‌ پیاپی را خواهد داشت.

روسای جمهور ایالات متحده و خانواده های‌‌ آن ها از همان ابتدا با قوانین سکونت در این مکان مهم آشنا میشوند که البته زیاد هم دور از انتظار نیست اما ۷ راز جالب و باور نکردنی نیز در مورد کاخ سفید وجود دارد که اکثریت مردم از آن ها بی اطلاعند و ما در ادامه این مطلب در مجله مگ یاد قصد داریم به آن ها بپردازیم.


۱- در کاخ سفید هیچ چیز برای خانواده رییس جمهور مجانی نیست


۷ راز جالب و باور نکردنی در مورد کاخ سفید که با شنیدنشان شوکه خواهید شد

یکی از باورهای نادرست در مورد زندگی در کاخ سفید این است که در این مکان همه ی ي ي ي چیز برای رییس جمهور و خانواده او پس از انتخاب شدن، مجانی خواهد بود. اما واقعیت این است که هر ماه، صورتحسابی برای خانواده رییس جمهور صادر می شود که در آن هزینه های‌‌ زندگی ماهانه آن ها لحاظ شده است. از هزینه خشکشویی گرفته تا تمیز کردن دستشویی ها و غذایی که توسط خانواده رییس جمهور در طی ماه مصرف شده به طور دقیق محاسبه شده و از حقوق ۴۰۰٫۰۰۰ دلاری او در سال کاسته خواهد شد. رییس جمهور حتی هزینه مستخدمان و پرسنلی که در اختیار او بوده و در مراسمات عمارت فعال هستند را باید شخصاً بپردازد.


۲- اسباب کشی به کاخ سفید بدون دردسر و هزینه نیست


۷ راز جالب و باور نکردنی در مورد کاخ سفید که با شنیدنشان شوکه خواهید شد

اسباب کشی رییس جمهور جدید و خروج رییس جمهور سابق به/از محل سکونت جدید در یک روز کار بسیار سخت و پیچیده ای است. پرسنلی که برای این کار استخدام می شوند حوالی ظهر شروع به بسته بندی وسایل کرده و تا نیمه های‌‌ شب نیز مشغول باز کردن بسته بندی ها در خانه جدید خواهند بود. این بار نیز هر دو رییس جمهور، سابق و جدید، باید تمامی جزییات این نقل و انتقال را زیر نظر داشته و هزینه های‌‌ آن را شخصاً پرداخت نمایند. بعد از ورود به کاخ، رییس جمهور باید در اولین فرصت در مورد رنگ پرده های‌‌ دفتر تخم مرغی شکل که دفتر کار او محسوب می شود تصمیم گیری نماید.


۳- اتاق های ویژه کاخ سفید


۷ راز جالب و باور نکردنی در مورد کاخ سفید که با شنیدنشان شوکه خواهید شد

کاخ سفید یک عمارت بزرگ با ۱۳۲ اتاق، ۳۵ حمام و دستشویی و ۲۸ شومینه است که بیشتر به عمارت های‌‌ رویایی داستان های‌‌ علمی تخیلی می‌ماند. تمامی ساختمان این عمارت حدود ۵۵٫۰۰۰ فو مربع فضا دارد و بیش از ۴۰۰ در و ۱۴۷ پنجره در ۶ طبقه آن وجود دارد. گرچه دفتر کار رییس جمهور و دفتر کنفرانس های‌‌ محرمانه، دو اتاق مهم و شناخته شده این مکان هستند اما کاخ دارای یک اتاق بازی، اتاق موسیقی، سالن بولینگ، سالن سینما، استخر و یک جکوزی است.

اولین طبقه زیرزمین این ساختمان تقریباً شبیه یک فروشگاه کوچک برای کارکنان است که در آن یک مغازه شکلات فروشی، گل فروشی و یک دندانپزشکی نیز وجود دارد. در این مکان هیچگونه راهرو یا هال مخفی وجود ندارد و تنها در زمان جنگ جهانی دوم تونلی وجود داشت که در مقابل حملات هوایی دشمن مقاوم بود.


۴- هر رییس جمهوری با خود چیزی به کاخ سفید می آورد


۷ راز جالب و باور نکردنی در مورد کاخ سفید که با شنیدنشان شوکه خواهید شد

تمامی رییس جمهورهای ایالات متحده اثری از خود در کاخ سفید به جای گذاشته اند که می‌تواند مثبت یا منفی باشد. بنجامین فرانکلین لامپ های‌‌ الکتریکی را در سال ۱۸۹۱ با خود به این مکان آورد اما آنقدر از کلیدهای برق واهمه داشت که هیچوقت و حتی در شب آن ها را خاموش نمی کرد. فرانکلین روزولت کاری کرد که تمامی نقاط این ساختمان با ویلچر قابل دسترس باشند زیرا او به بیماری فلج اطفال مبتلا بود که کمتر کسی از آن خبر داشت.

وی همچنین یک استخر داخلی را به خاطر درمان های‌‌ فیزیوتراپی خود به این ساختمان اضافه کرد. لیندون جانسون نیز به آب علاقه زیادی داشت و یک دوش مخصوص با ۴ نازل بسیار قدرتمند را به کاخ سفید آورد که فشار آب آن می توانست به راحتی یک مرد را به دیوار حمام بدوزد.


۵- حیوانات خانگی معروف کاخ سفید


۷ راز جالب و باور نکردنی در مورد کاخ سفید که با شنیدنشان شوکه خواهید شد

کاخ سفید همواره دوستدار حیوانات خانگی، حتی حیواناتی غیر از گربه و سگ بوده است. جان کوینزی آدامز به خاطر نگه‌داری از یک تمساح زنده در یکی از حمام های‌‌ کاخ سفید به خاطر ترساندن مهمان هایش مشهور است. دختر تدی روزولت نیز در کاخ سفید همراه خود یک مار به نام امیلی اسپیناچ داشت. اما باغ وحش کالوین کولیج در کاخ سفید خانه تعداد زیادی از حیوانات خانگی عجیب و غریب بود.

او در باغ وحش خود در درون عمارت از تعدادی خرس، توله شیر، گربه وحشی، کانگورو و یک کرگدن کوتوله ۳۰۰ کیلویی مراقبت می کرد و همسرش گریس نیز یک راکون دست آموز به نام ربکا داشت. دونالد ترامپ تنها سومین رییس جمهور ایالات متحده است که با خود حیوان دست آموزی به کاخ سفید نیاورده است. اما مایک پنس، معاون او یک موش خرمای اهلی به نام مارلون بوندو دارد.


۶- کاخ سفید روح دارد؟!


۷ راز جالب و باور نکردنی در مورد کاخ سفید که با شنیدنشان شوکه خواهید شد

جنا بوش، دختر جرج دبلیو بوش، یکی از افراد بسیاری است که ادعا می کند در کاخ سفید با ارواح روبرو شده است. وی ادعا کرده که یک شب با صدای موسیقی کلاسیک خاصی از خواب بیدار شده که از شومینه اتاقش به گوش می رسیده است. گفته شده که ارواح زیادی در جناح غربی کاخ سفید در تردد هستند؛ از جمله سربازی از جنگ ۱۸۱۲ و حتی روح آبراهام لینکلن. گریس کولیج، ملکه ویلهلمینای هلند و وینستون چرچیل نیز همه ی ي ي ي گفته اند که در کاخ سفید روح لینکلن را دیده اند. اما ظاهراً چرچیل باعث ترس لینکلن شده بود زیرا در هنگام ملاقات این دو، نخست وزیر بریتانیا تازه از وان حمام خارج شده و کاملاً عریان بوده است.


۷- کاخ سفید مکانی بسیار پرطرفدار و پربازدید


۷ راز جالب و باور نکردنی در مورد کاخ سفید که با شنیدنشان شوکه خواهید شد

به گفته مقامات این عمارت مشهور، رییس جمهور این کشور روزانه بیش از ۳۰٫۰۰۰ ملاقات کننده دارد. در حالی‌که همه ی ي ي ي نمی‌توانند به واشنگتن سفر کرده و حضوراً به کاخ سفید بروند، روزانه بیش از ۶۵٫۰۰۰ نامه، ۳٫۵۰۰ تماس تلفنی، ۱۰۰٫۰۰۰ ایمیل و ۱٫۰۰۰ فکس برای این مکان ارسال می شود. این عمارت پربازدیدترین خانه در ایالات متحده است اما در صورتی که شرایط برای فروش آن مهیا شود بدون شک پیدا کردن خریدار برای آن کار بسیار سختی خواهد بود. بر اساس محاسبات یک سایت فعال در حوزه املاک، عمارت کاخ سفید حدود ۴۱۲ میلیون دلار ارزش دارد.

۷ واقعیت باورنکردنی در مورد کاخ سفید که افراد کمی از آن ها اطلاع دارند

منبع : shared ترجمه از : روزیاتو

بارگذاری نوشته های مرتبط بیشتر
مطالب بیشتر از این نویسنده nasleweb
بارگذاری بیشتر در سرگرمی

یک دیدگاه

  1. مهرسازان

    خرداد ۲۷, ۱۳۹۷ در ۸:۲۶ ق.ظ

    جالب بود

    پاسخ دادن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بررسی کنید

۱۰ کاری که رئیس جمهور آمریکا باید از انجام آن دوری کند

۱۰ کار روزمره ای که رئیس جمهور آمریکا اجازه انجام آنها را ندارد مقام ریاست جمهوری آمریکا ب…